W sobotę, 20 maja, Wrocławski Teatr Pantomimy otworzy ogród, który stanie się jego Sceną Letnią. Instytucja ta chce pokazać jego możliwości i zaprasza na różnorodne wydarzenia.

Wersja do druku

Udostępnij

Nie mamy własnej sceny, ale mamy Ogród pełen możliwości. Otwieramy i zapraszamy!

Będziemy ćwiczyć, oddychać, sadzić, tańczyć, oglądać i odpoczywać. W sobotę, 20 maja, otwieramy Ogród, który ponownie stanie się Sceną Letnią Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Brak sceny powoduje, że nie spotykamy się z naszymi widzami tak często, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jednakże jako jedyny teatr we Wrocławiu mamy tak wyjątkową przestrzeń, jak ogród wokół naszej siedziby przyalei Dębowej 16.

Ogród daje nam nie tylko możliwość spotkania czy relaksu, ale też pracy nad kolejnymi przedstawieniami. Jest przestrzenią, w której odbywają się koncerty, spektakle i pokazy kina plenerowego z muzyką na żywo.

Skoro mamy możliwość do realizowania w Ogrodzie naszej misji, czyli PORUSZANIA – ciała, umysłu i wyobraźni, pragniemy ją jak najlepiej wykorzystać. Zwłaszcza że jesteśmy jedyną instytucją z Wrocławia, która bierze udział w programie „Kultura dla klimatu”, a tematy związane z naturą i ekologią są dla nas niezwykle istotne. To wszystko sprawia, że nasz Ogród to nie tylko zielona działka, lecz część naszego Teatru.

Chcemy ją wam pokazać i się nią podzielić, dlatego w sobotę 20 maja zapraszamy na otwarcie Ogrodu. Spędzimy ten dzień w dobrej atmosferze, prezentując niektóre z możliwości naszej zielonej enklawy. Wierzymy, że pogoda dopisze i zaświeci dla nas słońce.

Zachęcamy też naszych widzów i waszych odbiorców do nadsyłania swoich propozycji utworów (tytułów piosenek), które będą nam umilać ten dzień. Stworzymy wspólną playlistę – szczegóły w naszych mediach społecznościowych.

W sobotę, 20 maja, Wrocławski Teatr Pantomimy otworzy Ogród Możliwości. Zacznie od wspólnych prac ogrodowych: chętni będą mogli coś posadzić i zasiać.

Choć nasz ogród jest bardzo zielony, planujemy kolejne nasadzenia. Zapraszamy was do wspólnego sadzenia i siania. Pomoże nam w tym architekt krajobrazu Jacek Szkudelski, który opowie także, co nam dają łąki kwietne i jak o nie dbać, nauczy nas, jak rozpoznawać w ogrodzie rośliny jadalne i lecznicze. Zapewniamy wszelkie materiały, mamy przygotowane specjalnie na tę okazję nasiona łąki kwietnej.

Równolegle odbędą się warsztaty dla dzieci i zajęcia dla dorosłych. Zajęcia dla maluchów w wieku 4-7 lat poprowadzi aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy i animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem, Agnieszka Dziewa.

Jej warsztaty trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną i dźwiękową.

Warsztaty Ciało-Umysł-Oddech to propozycja aktorki i trenerki Moniki Rosteckiej.

– To praca, która w swoim założeniu ma uziemić i usprawnić ciało, udrożnić układ krwionośny, naładować ciało energią, zwrócić uwagę na postawę. Pomoże nam pozbyć się napięć i pogłębić relację z samym sobą – wyjaśnia Monika. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, ale przyda się wygodny strój.

Chętni pójdą na spacer z dendrologiem, podczas którego poznają ciekawostki o rosnących na tamtym terenie drzewach.

Na spacer po ogrodzie zabierze nas Rafał Wodzicki, architekt krajobrazu i Certyfikowany Inspektor Drzew. Opowie wiele ciekawostek o – nie tylko naszych – drzewach.

Następnie pracownicy będą opowiadać o historii ogrodu i willi przy Dębowej.

Wyjaśnimy, co ma wspólnego pantomima z kawą. Spotkanie poprowadzi Paulina Jóźwin, nasza aktorka i jednocześnie wielka pasjonatka historii i miłośniczka Wrocławia.

Do ogrodu zostanie przeniesiony L.A.S., czyli pokaz powarsztatowy Grupy Otwartej po opieką Piotra Soroki i Krzysztofa Szczepańczyka, powstały z inspiracji książką Sekretne życie drzew Petera Wohllebena.

– Najbardziej fascynujące jest to, że możemy wykorzystać bliskość z naturą. Ogród będzie stanowić naturalną scenografię – zapowiada Piotr Soroka.

Odbędzie się też wernisaż zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów z fotografką teatralną Natalią Kabanow. Swoje prace zaprezentują Magdalena Cydzik, Aleksandra Pawłowska, Edyta Peas, Rafał Skwarek, Irena Wypych oraz Justyna Żądło. Plenerową wystawę zlokalizowaną dookoła ogrodu będzie można oglądać do 9 lipca.

Wieczorem ogród rozbłyśnie kolorowymi światłami, trawa zmieni się parkiet i podkręcimy delikatnie głośniki. Na zakończenie – totalnie nieskrępowana potańcówka na trawie, czyli PANTO TAŃCZY.

– To nasz pomysł na zaproszenie was, naszych widzów, do wspólnego organicznego ruchu, jakim jest taniec – wyjaśnia pomysłodawczyni potańcówek, Agnieszka Charkot. – Chcemy się pobawić i poznać jednocześnie. Przekraczamy barierę czwartej ściany, jesteśmy razem, widzowie i artyści.

Potańcówka ma charakter stand-upu, improwizowanego wieczoru, podczas którego każdy tańczy, kiedy chce i jak chce. Potańcówkę poprowadzi gość specjalny – Draq Queen Twoja Stara. Można założyć wygodne buty, szpilki nie są wskazane.

Na wydarzenia – za wyjątkiem potańcówki – nie obowiązują zapisy, wstęp jest bezpłatny.

***

W najbliższym czasie na Scenę Letnią wróci na afisz Los Mimos, a prawdziwą niespodzianką dla najmłodszej widowni będzie czerwcowa prapremiera przedstawienia Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Wróci także kino plenerowe i pokazy z muzyką na żywo.

***

OGRÓD MOŻLIWOŚCI
Otwarcie, 20 maja, al. Dębowa 16

10.00 Rozpoczęcie
10.30–12.30 Wspólne sadzenie ogrodu miejskiego
12.30 Warsztaty dla dzieci z Agnieszką Dziewą
12.30–13.30 Warsztaty Ciało – umysł – oddech z Moniką Rostecką
15.00 Spacer dendrologiczny po ogrodzie
16.00 Rozmowa o historii ogrodu
17.00 L.A.S.,  pokaz  finałowy  Grupy  Otwartej pod opieką artystyczną Piotra Soroki i Krzysztofa Szczepańczyka
20.00 PANTO TAŃCZY: marzenia

Więcej informacji: link

Grafika

Program: Wrocławski Teatr Pantomimy

Grafika

Opis wydarzenia: Wrocławski Teatr Pantomimy

Grafika

Scena Letnia – Ogród Możliwości. Wrocławski Teatr Pantomimy

Grafika

Scena Letnia – Ogród Możliwości. Wrocławski Teatr Pantomimy

Zdjęcie

Na zdjęciu: Wrocławski Teatr Pantomimy, ogród przy alei Dębowej 16. Fotografia: Wrocławski Teatr Pantomimy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close