Wersja do druku

Udostępnij

Najbliższe wydarzenia w cyklu Laboratorium Ruchu Europejska Stolica Kultury 2016 zaplanowane są we Wrocławiu na wrzesień w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81) i sali widowiskowej IMPART-u (ul. Mazowiecka 17 – wykład). W ramach jesiennej odsłony 5 września Anna Królica zaprasza na kolejny wykład, zatytułowany Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie. Krytyczka pokaże jak w kolejnych spektaklach Pina Bausch na różne sposoby dotykała przeszłości. Wykładowi będą towarzyszyły prezentacje filmów dokumentalnych i spektakli.

Ponadto 7 września prezentacja spektaklu Strefa zagrożenia w wykonaniu Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza i Anny Steller. Przedstawienie powstało z inspiracji sztuką Zbombardowani Sary Kane.

Natomiast w ramach rezydencji Skrypty z codzienności zajęcia w dniach 18-21 września (Centrum Inicjatyw Artystycznych) poprowadzi francuski choreograf i performer Simon Tanguy, absolwent School for New DanceDevelopment (SNDO) w Amsterdamie. Artysta wypracował własny styl pracy, w którym korzysta ze swoichróżnorodnych doświadczeń (cyrk, studia filozoficzne).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach:

Anna Królica „Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie” – wykład

Anna Steller, Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Strefa Zagrożenia”

„Skrypty z codzienności” – rezydencja: Simon Tanguy

Projekt Laboratorium ruchu (kurator: Adama Kamiński), realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 tworzony jest we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami, m.in. z Biurem Festiwalowym Impart 2016, z Instytutem Muzyki i Tańca, z Centrum Inicjatyw Artystycznych, z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Momentum, ze Stowarzyszeniem ARTEO, zespołami i artystami, teoretykami i krytykami tańca, z organizacjami zajmującymi się szeroko pojmowaną kulturą ruchu. Projekt potrwa do 2016.

Laboratorium ruchu odnosi się do zbiorowej wyobraźni miasta. Działania taneczne, wykłady, akcje performatywne, improwizacje taneczne w przestrzeni miejskiej i spektakle, które zostaną przygotowane w ramach programu na nowo zinterpretują przeszłość i teraźniejszość Wrocławia, proponują konkretne nowe sposoby podejścia do sztuki ruchu, przestrzeni publicznej, miejskiej choreografii. Program ma na celu także odkrywanie kolejnych obszarów, jakie obejmuje współczesna choreografia i teatr tańca, przybliżenie twórczości Piny Bausch i Henryka Tomaszewskiego, dwóch, wielkich osobowości w różny sposób związanych z Wrocławiem. Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym.

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

ORGANIZATOR: Biuro Festiwalowe Impart 2016,Europejska Stolica Kultury 201

PARTNER: Instytut Muzyki i Tańca

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Logo ESK Wrocław (miniaturka) IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close