We Wrocławiu trwają prace nad sceniczną realizacją dramatu Maliny Prześlugi Kobieta i życie. Już w najbliższą sobotę widzowie będą mogli zajrzeć za kulisy tego procesu – a nawet się w niego aktywnie włączyć. 16 października o godz. 19.30 na podwórku Ruska 46 pod hasłem Wytańcz swój gniew publiczność zaproszona zostanie nie tylko do współtworzenia flashmobu bazującego na choreografii ze spektaklu, ale i do wspólnego odczytania tekstu dramatu i kolektywnego tworzenia transparentów.

Wersja do druku

Udostępnij

Tekst Maliny Prześlugi Kobieta i życie jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną ubiegłorocznym strajkiem kobiet. To sztuka o pragnieniu wolności: od oczekiwań, powinności, od warunkowanych płcią ról społecznych i kulturowych, które zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media. To również opowieść o solidarności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu. Dramat nagrodzony został w 2021 roku podczas IV Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU, a jego siła sprawiła, że w inscenizację zaangażowało się aż pięć wrocławskich instytucji kultury: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Strefa Kultury Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol i Wrocławski Teatr Współczesny. Premiera Kobiety i życia w reżyserii Piotra Łukaszczyka już 20 listopada w Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia”.

Przygotowania spektaklu od początku mają charakter otwarty, a publiczność ma nie tylko szansę przyglądać się procesowi na różnych jego etapach, ale i aktywnie go współtworzyć. W ten weekend – w rok po tym, jak wyszłyśmy i wyszliśmy na ulice, by wziąć udział w ogólnopolskich protestach – obsada i zespół tworzący spektakl „Kobieta i życie” zapraszają do włączenia się w działanie performatywne pod hasłem Wytańcz swój gniew. – Wytańcz swój gniew, wykrzycz frustrację, napisz, co cię wścieka, przyjdź i wylej z siebie całą złość – zachęcają do udziału twórcy. Wydarzenie składać się będzie z trzech części. Uczestnicy będą mogli dołączyć do performansu tanecznego opartego o choreografię z Kobiety i życia autorstwa Marty Wołowiec, wziąć udział w grupowym czytaniu dramatu Maliny Prześlugi albo chwycić w dłoń karton i marker, by stworzyć transparent, który stanie się częścią oprawy scenograficznej przedstawienia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dostępne są już bilety na premierę i pozostałe listopadowe pokazy spektaklu –  można je zakupić online bądź stacjonarnie: w Barbarze (ul. Świdnicka 8B), Imparcie (ul. Mazowiecka 17). Zapraszamy na oficjalną stronę spektaklu na Facebooku: facebook.com/KobietaiZyciespektakl.

Choreografia performansu – wideo instruktażowe: LINK

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close