Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na X Musica Electronica Nova – jeden z najważniejszych festiwali muzyki współczesnej w Polsce. Tegoroczna edycja poświęcona została tematowi rytuałów. Jednym z nich jest Ciało, któremu będzie można się przyjrzeć w sobotę 29 maja. 

 

Rytuał: Ciało to spotkanie ze sztuką wykonawczą Davida Wampacha tworzącego w ramach francuskiego Association Achles. Inspiracją dla Sacre stało się Święto wiosny Igora Strawińskiego, należące do kanonu największych arcydzieł sztuki baletowej XX wieku. Jego prawykonanie w 1913 roku wywołało ogromny skandal.

 

Balet rosyjskiego kompozytora pojawia się w tym spektaklu symbolicznie – pod postacią kilku schematów ruchu i śladowych cytatów muzycznych. Tancerze wykonujący główne role mają za zadanie oddychać z taką intensywnością, by doprowadzić siebie do hiperwentylacji. Francuskiego choreografa, pasjonata teatru i sztuk plastycznych Davida Wampacha najbardziej interesuje w tym spektaklu rytuał, ceremonia, stan ekstazy, odurzenie… W głównej roli obok niego wystąpi tancerka Kaya Kołodziejczyk. Celem przedstawienia jest skoncentrowanie się na jak najsilniejszych emocjach, stąd też sceneria, w której rozgrywać się będzie akcja, została ograniczona do absolutnego minimum. Kontynuacją spektaklu Sacre jest krótkometrażowy film Wampacha zatytułowany Rite.

 

Rytuał: Ciało

 

Sobota 29 maja, godz. 19.00

Sala Czerwona, plac Wolności 1, Wrocław

 

Program:

 

Sacre na dwóch tancerzy, inspirowane Świętem wiosny Igora Strawińskiego

Czas trwania: 50 minut

 

Wykonawcy:

 

Kaya Kołodziejczyk, David Wampach – taniec

David Wampach – choreografia

Rachel Garcia, Laurence Alquier – kostiumy

Mikko Hynninen – dźwięk

Guillaume Pons – kierownictwo sceny

Spektakl z udziałem Chiary Gallerani, Johanny Korthals Altes, Enory Rivière, Marka Tompkinsa i Christiana Ubla

Karen Jouve – kierownictwo produkcji

Produkcja: Association Achles

Podziękowania dla: Dominique Brun, Tamar Shelef

 

Bilety dostępne pod adresem: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/8390

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close