Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 25-29 maja 2017 roku Adam Kamiński i Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79 /81) zapraszają na XI Mandala Performance Festival. Tematyka artystycznych propozycji obraca się wokół relacji międzyludzkich, codziennych doświadczeń, poszukiwania wolności i autentyczności we współczesnym świecie.

 

Niektóre z festiwalowych przedstawień zwracają uwagę na  dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe, zachowania nowe, będące pochodną ukształtowania się społeczeństwa informacyjnego i konsumpcyjnego), jak i te zakorzenione w reprodukowanej świadomie lub bezrefleksyjnie tradycji.

 

Festiwal rozpoczną warsztaty, które poprowadzą Alexey Torgunakov i Szymon Dobosik (25 i 26-27 maja). 26 maja Yola Wesołowska pokaże performans Musica in fine temporum a Edyta KozakMoje własne interview®Fanny Panda. RE//MIX Jérôme Bel. 27 maja odbędzie się prezentacja aż czterech prac jednego wieczoru: pastmefuture i Under the Dead Tree w choreografii Anny Piotrowskiej; 5, 6, 7 and Victorii Herczek i Oscara Mafy oraz Jestem Helena Agaty Meyer-Lüters i Agnieszki Bednarz. 28 maja wystapi Teatr HOTELOKO z performansem moiprzyjacieletancza według koncepcji i w choreografii Magdaleny Przybysz oraz w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej. Festiwal zakończy pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny Wojciecha Grudzińskiego i I  always knew, I’ m gonna  make it. Soudtrack  #1 Joanny Chułek.

 

Wszystkie prezentacje odbywają się w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79 /81).

 

O wydarzeniach:

 

Alexey Torgunakov i Szymon Dobosik – warsztaty

 

Yola Wesołowska: Musica in fine temporum 

Spektakl Musica in fine temporum to sceniczna impresja na temat dzwiękowej symfonii opisywanej przez Hildegardę z Bingen w swoich wizjach początku i końca czasów. Pokaz będzie wrocławską premierą.

Więcej informacji

 

Edyta Kozak: Moje własne interview®Fanny Panda. RE//MIX Jérôme Bel.

Spektakl Edyty Kozak powstał w ramach projektu RE// MIX Komuny//Warszawa.

 

Moje własne interview®Fanny Panda
E.K. Dlaczego wybrałaś na re//mix Jérôme’a Bela?
F.P. Coraz bardziej interesuje mnie sam człowiek, artysta – coraz mniej jego praca. Bel jest dla mnie niekomfortowy, podniecający, kontrolowanie nieobliczalny, prawie każda jego praca wywołuje u mnie tę samą reakcję „You… bastard”, zastawia sidła w miejscach, w których wydaje się, że nic już nie można upolować… Chcę pofantazjować z kimś, o kimś, kto mnie tyle lat trzyma w napięciu.

Więcej informacji

 

Anna Piotrowska: pastmefuture

Duet (Szymon Dobosik i Alexey Torgunakov) jest próbą sprawdzenia filozoficznych założeń Edwarda Abramowskiego w praktyce i skonfrontowania ich z przestrzenią skojarzeń i obrazów, zaczerpniętych z różnych współczesnych form sztuki. pastmefuture to również próba zrozumienia tego, jak przesunięcia „ja” pracują w czasie.

Więcej informacji

 

Anna Piotrowska: Under the Dead Tree

Inspiracją do stworzenia kreacji solowej Under the Dead Tree jest postać samego tancerza, utalentowanego Alexeya Torgunakova. Choreografia ukierunkowana jest na wrażliwości artystycznej tancerza, jego ogromnej kulturze ruchu, otwartości i uważności na materię cielesności.

Więcej informacji

 

Jestem Helena

Spektakl Jestem Helena jest formą solowego duetu. Tancerki są sobą, namacalnymi ciałami, ale jednocześnie spełniają dla siebie wzajemnie i dla widza formę reprezentacji duszy, świadomej obecności, wypełniającej każdego wiecznej energii. Zaciera się granica między ich indywidualnym istnieniem i stają się jednocześnie podwójną realizacją jedności psychofizycznej.

Więcej informacji

 

#moiprzyjacieletancza

Projekt jest efektem poszukiwań strategii związanych z opowiadaniem historii – tzw. storytelling. Przyświeca mu prosta zasada:
To, czego się nie da opowiedzieć słowami – zatańcz lub zaśpiewaj.
To, czego się nie da zatańczyć – powiedz.
To, czego nie da się w żaden sposób wyrazić – przemilcz.

Więcej informacji

 

SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny

SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny jest abstrakcyjną choreografią nerwicy natręctw. Praca porusza kwestie ludzkich potrzeb, tego jak je wyrażamy oraz podświadomych sposobów demonstrowania fantazji i pragnień. Przy wykorzystaniu różnych środków przekazu i w nieco ironiczny sposób, praca pokazuje efekty zwykłych zdarzeń – banalnych, przypadkowych zlepionych historii, wypełniających codzienne życie.

Więcej informacji

 

Bilety: 25 zł

 

***

 

XI Mandala Performance Festival

 

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

 

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury UM Wrocławia i MKiDN w ramach Stypendium twórczego z upowszechniania kultury.

 

 

 MKiDN Stypendium (miniaturka)      Logo Wrocław (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close