Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Nurtu OFF XXXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu Marii Kwiecień i Anny Wańtuch Słowa do tańca. Premiera przedstawienia zaplanowana jest w sobotę 14 maja, a kolejne pokazy w dniach 15-19 maja, każdego dnia w godz. 14.45, 15.30, 16.15, 18.00, 18.45, 19.30, 20.15. Prezentacje odbywać się będą w Teatrze Muzycznym Capitol (ul. Piłsudskiego 67).

 

O spektaklu:

Projekt przeznaczony tylko dla jednego widza naraz. Intymna, około trzydziestominutowa sesja muzyczno-taneczna. Bo słowa są w niej muzyką, służą „do tańca” – otwierają i porządkują przestrzeń pomiędzy dwiema osobami, performerką i widzem. Widz aktywnie współtworzy tę przestrzeń – choćby poprzez wybór miejsca do patrzenia, słuchania tańczenia – ale również na poziomie fizycznej reakcji na działania performerki, oraz na poziomie dramaturgicznym, bo raz po raz staje przed alternatywą: kawa czy herbata, pies czy kot, razem czy osobno, szybko czy powoli. Każda sesja ma inny przebieg, wyznaczony wyborami widza/partnera, który za każdym razem sam się definiuje się poprzez ten wybór.

 

Słowa – czyli sensy, słowa – znaki graficzne, ale również słowa, czyli muzyka. Partytury zamieszczone w scenariuszu przypominają formą utwory poetyckie, i w pewnym sensie nimi są, ale ich literacki aspekt jest wtórny wobec ich przestrzenno­-rytmicznego porządku. Bo wybrać „kota”, to znaleźć się z kotem w jednej przestrzeni, „zatańczyć” z nim, wybrać „mamę”, to stanąć fizycznie twarzą w twarz z czyjąś specyficznie zdefiniowaną cielesnością. Wejść z nią w relację. Wysłuchać jej „piosenki”.

 

 

Koncept: Anna Wańtuch, Maria Kwiecień

Scenariusz i reżyseria: Maria Kwiecień

Muzyka/kierownictwo muzyczne: Michał Kiedrowski

Kostiumy: Maria Kwiecień, Anna Wańtuch

Reżyseria światła: Maria Kwiecień

Wizualizacje: Kia Kwiecień

Obsada: Anna Wańtuch 

Spektakl dla widzów 13+
Czas trwania: 45 minut bez przerwy

 

Więcej o spektaklu

 

Strona PPA: http://www.wroclaw2016.pl/37.-przeglad-piosenki-aktorskiej

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close