Wersja do druku

Udostępnij

W ostatni weekend kwietnia, w dniach 26-28 kwietnia, Adam Kamiński, kurator festiwalu zaprasza do Wrocławia na IX edycję Mandala Performance Festival. Pokazy festiwalowe odbywać się będą w dwóch miejscach, tj. Biuro Festiwalowe IMPART 2016 ul. Mazowiecka 17 (26 i 27 kwietnia) oraz Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81 (28 kwietnia).

Jak pisze kurator, „Założeniem IX edycji Mandala Performance Festival jest otwarcie przestrzeni publicznej na dyskusję na temat kanonów przedstawiania ciała i jego estetyki w tańcu współczesnym i w sztuce performance. Współcześni choreografowie unikają idealizacji ciała, chcą je pokazywać takim, jakie jest. Zajmują się społecznymi, filozoficznymi oraz kulturowymi znaczeniami cielesności i „bycia ciałem”. Interesuje ich prezentacja cielesności realistycznej, dalekiej od ideału, a nawet naturalistyczna reakcja na zmęczenie, na słabość ciała. Nie boją się pokazywania na scenie brzydoty ciała czy jego ułomności. Autentyczna ekspresja ciała jest tak samo ważna jak technika. Ciało w tańcu postrzegane jest jako bezpośredni wyraz ludzkiej natury, osobny, autonomiczny byt. Ciało staje się podmiotem i przedmiotem przedstawienia – opowiada swoją własną historię.

Repertuar IX edycji festiwalu jest bardzo różnorodny: brazylijski artysta Fernando Belfiore znajduje punkt wyjścia swojego pokazu w rytuale, Simon Tanguy zgłębia temat ciała jako nośnika informacji, przez które w każdym momencie przepływa tysiące wiadomości. Międzynarodowy kolektyw Pink Mama Theatre z Berna analizuje problem tożsamości i alienacji. Ciało w ich spektaklach przedstawione jest jako przestrzeń zapisu wzorców zachowań i określonych ról społecznych.

Magdalena Tuka w Cold Feet łączy ruch i taniec ze sztukami wizualnymi i z tekstem, a Anita Wach jest bardziej didżejką, niż tancerką”

Adam Kamiński – kurator festiwalu


HARMONOGRAM do pobrania

Bilety: 25, 20 zł

kasa biletowa od godz.12.00 : 71/ 341 94 32

rezerwacje do godz. 12.00: tel. 71/ 344 39 45

http://www.impart.art.pl

http://mandalaperformance.blogspot.com

http://artatut.tumblr.com

http://www.cia.wroclaw.pl

http://www.wro2016.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close