Wersja do druku

Udostępnij

III Wrocławski Festiwalu Ruchu CYRKULACJE odbędzie się w dwóch odsłonach: wiosennej organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum” oraz jesiennej organizowanej przez Fundację Teatr Nie-taki. Wspólnym celem festiwalu jest wsparcie kompleksowego rozwoju sztuki tańca i edukacji ruchowo-tanecznej w Polsce, a tym samym popularyzacja tańca współczesnego i technik jemu pokrewnych. Edycja wiosenna Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” stanowi odpowiedź na potrzebę kształcenia przyszłych i obecnych edukatorów, animatorów, instruktorów w dziedzinie ruchu i tańca. Odpowiada także potrzebie sukcesywnego zwiększania dostępu dla ogółu społeczeństwa do odbioru i tworzenia sztuki tańca oraz przełamywania stereotypów na temat możliwości twórczych grup wykluczonych. Ponadto założeniem jest integracja i wzajemna inspiracja różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.


Festiwal CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” to 4 intensywne dni warsztatów, spotkań, dyskusji, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych. W ramach festiwalu odbędą się ścieżki twórcze, otwarte lekcje i liczne imprezy towarzyszące. Po raz pierwszy pojawi się: warsztat szkoleniowy “Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą” inicjujący cykl edukacyjny, indywidualne konsultacje z prowadzącymi oraz Otwarta Scena Tańca. Na program składają się ponadto 3 ścieżki twórcze zakończone grupowymi pokazami.Program:


I. Ścieżki twórcze

W ramach ścieżek uczestnicy podejmą trwającą 4 dni pracę twórczą w stałej grupie. Poprzez aktywny udział będzie możliwość budowania i rozwijania materiału grupowego, który może zostać zaprezentowany podczas Otwartej Sceny Tańca festiwalu jako tzw. work- in – progress.

 • Nowy Taniec. Anatomia w Ruchu, prowadzenie:Zuna Vesan Kozankova
 • Kompozycja. Szukanie ruchu, prowadzenie:Iwona Olszowska
 • Oddech- centrum- ruch, prowadzenie:Przemysław Błaszczak

II. Indywidualne konsultacje


prowadzenie: Iwona Olszowska, Zuna Kozankova, Przemysław Błaszczak, Beata Marecka –Zehetbauer. Konsultacje będą wsparciem procesu rozpoczętego na ścieżkach a także indywidualnej pracy. Pozwolą na bliższą relację mistrz – uczeń. Taka możliwość stanowi wyjątkowe wsparcie dla młodych artystów, tancerzy oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez taniec.

III. Cykl edukacyjny

Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi prowadzenie: Beata Marecka- ZehetbauerWarsztat w szczególności kierowany jest do wszystkich, którzy pragną pogłębiać warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, do nauczycieli, pedagogów, edukatorów, opiekunów i terapeutów.

IV. Otwarte lekcje

 • Technika tańca współczesnego New Dance, prowadzenie:Zuna Vesan Kozankova
 • Spotkania w ruchu, prowadzenie:Przemysław Błaszczak
 • Technika Aleksandra, prowadzenie: Inga Schorowska
 • Świadomość ciała z elementami BMC, prowadzenie: Iwona Olszowska
 • Kontakt improwizacja, prowadzenie: Iwona Olszowska
 • Eksperyment : Taniec – Ruch ,prowadzenie: Beata Marecka-Zehetbauer

V.Imprezy towarzyszące:


Otwarta Scena Tańca Pokazy prac performerów, improwizatorów, grup tanecznych, mini spektakle. Pokazy efektów pracy ścieżek twórczych festiwalu. Otwarta Scena Tańca daje możliwość zaprezentowania swojej pracy szerszej publiczności artystom w szczególności debiutantom. Wśród pokazów znajdą się zarówno przedstawienia amatorów jak i profesjonalistów performance nauczycieli. Obowiązują wcześniejsze zapisy osób chętnych do wystąpienia podczas Otwartej Sceny Tańca. Istnieje również możliwość pokazów spontanicznych – powstałych w trakcie festiwalu w ramach wymiany uczestników.

 • Wystawa fotografii
 • Atak przestrzeni
 • Spotkanie z nauczycielami i koncert inaugurujący festiwal
 • Performance improwizacji solowej Zuny Vesan Kozankowa w ramachcyklu Free Body Music
 • Prezentacja pokazu pracy Studia Matejki wraz z wykłademMilana Kozanka
 • Otwarta Scena Tańca
 • Performance nauczycieli
 • Finałowy jam improwizacji tanecznej z muzyką na żywo

Informacje o poszczególnych wydarzeniach w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na styronie: http://cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/


Informacje i zapisy na festiwal
Agnieszka Rybak
cyrkulacje.kulturyruchu@gmail.com
tel +48 530 716 044

Zapisy na Otwartą Scenę Tańca

Olga Gawlik
cyrkulacje.otwartascena@gmail.com
tel. +48 691 967 697

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close