Wersja do druku

Udostępnij

Już za tydzień rusza VIII edycja Mandala Performance Festival (11-16 kwietnia 2012), która odbywać się będzie w Centrum Sztuki Impart, Centrum Inicjatyw Artystycznych (CIA) i Klubie Muzycznycm PUZZLE. Ponieważ dynamizm sztuki powoduje, że ortodoksyjne trzymanie się granic gatunkowych jest coraz mniej możliwe, główną ideą festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance. Do programu zaproszeni zostali artyści z Polski, ze Szwajcarii, z Włoch i Meksyku. Dlatego repertuar jest bardzo różnorodny: meksykański artysta Desiderio Däxuniznajduje punkt wyjścia swojego pokazu w rytuale, Francesca Pennini ze swoją grupą zgłębia formuły istatusy przedstawień, dyskutując nad mechanizmami i zasadami, które nimi rządzą, międzynarodowykolektyw Pink Mama Theatre (z udziałem współzłożycieli, Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego) z Berna analizuje problem tożsamości, alienacji, łączy w swoichdziałaniach taniec z muzyką, słowem i improwizacją. Sopocki Teatr Tańcazaprezentuje we Wrocławiu spektakl inspirowany twórczością Salvadora Dali , przedstawienie z uniwersalnym przesłaniem, ze świetną, abstrakcyjną scenografią, natomiast wyjątkowa artystka Sylwia Hanff w swoim solo Arya eksploruje butō jako taniec medytacyjny. Anna Piotrowska w Close to gate No. 5 (or landscape clitoris) łączy ruch, taniec ze sztukami wizualnymi, eksperymentuje z przestrzenią.Performance Have a Nice Hell kolektywu Good Girl Killer pozbawiony jest eatralnych atrybutów i zbędnej estetyzacji. Całość towariacja na temat strachu, we fragmentach tak emocjonalna, że aż absurdalna. W programie wystąpi również Wydział Teatru Tańca w Bytomiu/PWST w Krakowie z interesująca reinterpretacją Jeziora łabędziego. Taniec i performance uważane są za dziedziny sztuki, które przekraczają granice i gatunków i stanowią swoiste terytoria badawcze dlawspółczesności.Podobne idee bliskie są Mandali. Festiwalowi patronuje TaniecPOLSKA.

Szczegółowe informacje o festiwaluw zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://mandalaperformance.blogspot.com/

Rezerwacja biletów:

cia@cia.wroclaw.pl

rezerwacje@impart.art.pl

Telefon: +48 666 533 665;713419432

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close