Wielkie taneczne emocje w Operze Wrocławskiej czekają publiczność już 20 stycznia 2023 roku o godz. 19.00. Premiera baletowa Żywioły – wieczór choreografów to efekt kreatywnej współpracy artystów, dzięki której powstało wydarzenie inne niż wszystkie, łączące w sobie współczesną myśl kompozytorską i nowatorskie podejście do sztuki tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

W czasie tego wyjątkowego wieczoru publiczność będzie mogła podziwiać 11 oryginalnych choreografii w wykonaniu zespołu Baletu Opery Wrocławskiej do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To kolejne debiuty pod szyldem projektu Opera Młodych, w ramach którego Opera Wrocławska umożliwia młodym, utalentowanym artystom szybki start w świecie sztuki.

Spektakl Żywioły wpisuje się w cykl organizowanych w latach wcześniejszych Wieczorów młodych choreografów Open door, ale tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa. Do współpracy z Operą zostali zaproszeni studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którzy skomponowali muzykę do prezentowanych układów tanecznych. Same kompozycje można było już usłyszeć podczas Koncertu kameralnego młodych kompozytorów i instrumentalistów 17 grudnia 2022 roku. Koncert poprowadziła kierowniczka Baletu Opery Wrocławskiej Małgorzata Dzierżon, która wraz z kompozytorami przybliżyła publiczności kulisy powstawania dzieł, inspiracje oraz ich związek z tańcem.

Twórcami 11 oryginalnych choreografii, które będzie można  podziwiać 20 stycznia, są tancerze Baletu Opery Wrocławskiej: Daniel Agudo Gallardo, Anna Gancarz, David Oscar Blat, Sava Cebanu, Lucas Hessel Raffalovic, Bartłomiej Malarz, Sergi Martinez Castello, Kei Otsuka i Anna Szopa-Kimso. Zaproszeni zostali również goście – dyrektorka Teatru ROZBARK oraz prodziekan i wykładowczyni Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych Anna Piotrowska oraz choreograf, inscenizator i pedagog tańca Anatoliy Ivanov. Kompozycje, do których powstały układy taneczne, napisali: Alina Dzięcioł, Daria Kuziak, Tymoteusz Lasik, Maciej Powierża, Małgorzata Szandrach i Agata Zemla. W efekcie kreatywnej współpracy tak wielu artystów powstało wydarzenie inne niż wszystkie – łączące w sobie współczesną myśli kompozytorską i nowatorskie, żywiołowe podejście do sztuki tańca.

Program wydarzenia: link
Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close