Wersja do druku

Udostępnij

Dwa spektakle z repertuaru Polskiej Sieci Tańca zostaną pokazane we wrześniu w Suwałkach i Kielcach. 10 września w Suwalskim Ośrodku Kultury będzie można zobaczyć We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja, a 15 września w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca – Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca w choreografii Külli Roosny i Kennetha Flaka. Drugi spektakl będzie częścią wieczoru rozpoczynającego nowy sezon w KTT, w trakcie którego gospodarze pokażą także spektakl Przechwycone/Intercepted w choreografii Wojciecha Mochnieja.

 

Program:

 

10 września, godz. 19.00

Wojciech Mochniej, We_selle

Suwalski Ośrodek Kultury

 

 

15 września, godz. 18.00

Lubelski Teatr Tańca, Stalking Paradise*

Kielecki Teatr Tańca

 

*Spektakl jest częścią wieczoru inaugurującego sezon artystyczny 2019/2020 w Kieleckim Teatrze Tańca. 

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej różnorodności.

 

W 2019 roku PST tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

 

Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński. 

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Więcej informacji na stronie: www.pst.info.pl
Kalendarz wydarzeń

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close