Fundacja Kultury i Sztuki zaprasza na projekt Rozmowy o sztuce baletu. Premiera pierwszego odcinka on-line już 21 września 2022 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie edukacyjne Rozmowy o sztuce baletu to projekt, który prezentuje historię polskiego baletu, kunszt sztuki baletowej i związanych z nią twórców. Historię baletu przybliża Joanna Sibilska, wykładowczyni historii baletu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w warszawskiej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. O wybitnych postaciach baletu opowiada prowadząca program dr hab. Zofia Rudnicka tancerka i choreograf, adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Gośćmi programu są soliści Polskiego Baletu Narodowego – Izabela Milewska i Maksim Woitiul, choreografowie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – Anna Hop i Emil Wesołowski oraz wybitne scenografki Zofia de Ines-Lewczuk i Jadwiga Jarosiewicz.

Projekt składa się z dwóch odcinków realizowanych w formie on-line. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 21 września 2022 o godz. 20.00, drugiego zaś – 21 października 2022 o godz. 20.00. Oba odcinki zostaną wyemitowane na YouTube.

W pierwszym odcinku ogłoszony zostanie Konkurs Choreograficzny. Do udziału w konkursie zaproszone zostaną osoby mające aspiracje choreograficzne. Ich zadaniem będzie ułożenie krótkiej, maximum 2-minutowej wariacji do muzyki z dowolnego baletu lub utworu muzycznego, który zainspiruje. Technika klasyczna lub neoklasyczna, może być bez point. Oceniane będą dobór muzyki, koncepcja, taneczna realizacja pomysłu i muzykalność wykonania. Ogłoszenie wyników nastąpi w drugim odcinku Rozmów o sztuce baletu. Zwycięska choreografia zostanie zaprezentowana na zakończenie drugiego odcinka.

Jury Konkursu w składzie: Anna Hop, Zofia Rudnicka, Emil Wesołowski

Link do filmu: https://youtu.be/5wfj_CCHMgU

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close