Wersja do druku

Udostępnij

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza na spektakl dyplomowy studentów IV roku Mały las, krótki sen w reżyserii Pawła Passiniego. Spektakl powstał we współpracy z Teatrem Miejskim w Gliwicach i Centrum Kultury w Lublinie, w związku z czym premiera odbędzie się kolejno: 14 marca w CK w Lublinie, 21 marca w Teatrze ROZBARK w Bytomiu i 30 czerwca w Teatrze Miejskim w Gliwicach.   

 

Pójdziemy na spacer? Sen nocy letniej Szekspira, Śmierć Ofelii Stanisława Wyspiańskiego i Senność Artura Pałygi składają się na oniryczną podróż miłosnych rozbitków, błądzących po coraz to mniejszym lesie. Czy wystarczy w nim miejsca na miłość? Obok nas – w ogniu niespełnionych ludzkich namiętności popieleją rośliny i zwierzęta. Czy gryzący dym przebudzi nas wreszcie ze snów o potędze?

 

„Jakieś myśli – co nie moje. Co skądś, jakoś do mnie przyszły… Ja się własnych myśli boję! Co zostanie gdy się spali las? Ten las. Ten, którym jestem. Co ocalić? Ktoś zabity tutaj leży! To ja? Sama? Kto mnie zabił? Kto okłamał, że ja żyję? Czym się staję kiedy gniję i wysycham? Co zostaje? Sen! Widzenie! Jestem głodem i pragnieniem! Stop!!!”

 

Co mówi do nas las? Gdy przymierzymy maski zwierząt i roślin, gdy się zmieszają nasze myśli, kiedy im damy nasze słowa? Odpowiedź znajdą rzemieślnicy, zwykli aktorzy i tancerze, gdy ich dopadnie las i sen. Zawoła poprzez postacie duszków, elfów, stworzeń nieludzkich i przedludzkich. Czy to jest wojna? Po której stronie trzeba stanąć, jeśli to wojna? Co oznacza zwycięstwo, a co klęska? Co ocalić?

 

Reżyseria: Paweł Passini
Tekst: William Szekspir (tłumaczenie Stanisław Barańczak), Stanisław Wyspiański, Artur Pałyga
Choreografia: Wojciech Kaproń
Scenografia: Magdalena Mucha
Kostiumy: Magdalena Mucha
Muzyka: Paweł Passini, Daniel Słomiński
Projekcje: Aleksandra Konarska
Asystentka reżysera: Aleksandra Konarska
Reżyseria oświetlenia: Damian Bakalarz
Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak
Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
Realizacja projekcji: Agnieszka Czichy
Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik
Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy, Anita Struk
Obsada: Monika Jarosińska, Magdalena Malik, Maria Pasek, Karolina Rentflejsz, Paulina Sajda, Kacper Szklarski, Łukasz Szleszyński, Agnieszka Tańska, Anna Turczyńska, Sebastian Wylot

 

Patroni medialni:
Inqubator Teatralny
bytomski.pl
TVP3 Katowice
Życie Bytomskie
Silesia Kultura
Gazeta Wyborcza
Dziennik Wschodni
Radio Centrum

Wsparcie medialne:
taniecPOLSKA.pl

Partnerzy:
neTTheatre
Teatr Rozbark
Miasto Bytom

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close