Wersja do druku

Udostępnij

Point View Art Assosiation – artystyczna i kulturalna organizacja non-profit utworzona w Makau (Makao, Chiny) – nawiązała współpracę z bytomskim Wydziałem Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Dziekan Wydziału, prof. Jacek Łumiński, przygotował 11-dniowy program wymiany „Macau”, odbywający się w dniach 28 maja – 11 czerwca 2012. W ramach wymiany dwóch profesorów i czterech studentów klasy mistrzowskiej z Polski wyjedzie do Makao. Do uczestnictwa w programie zostali przez organizatorów organizatora wybrani także studenci tańca z Macau Dance School oraz profesjonalni aktorzy teatralni z Macau. Projekt obejmuje również 2-dniowe warsztaty przeznaczone dla szerokiej publiczności, która chciałaby uzupełnić swoją wiedzę na temat polskiego teatru tańca.

Więcej informacji:

http://dancetheatre.weebly.com/about.html

O profesjonalnej edukacji tanecznej w Polsce, na przykładzie działań Śląkskiego Teatru Tańca i Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu ich inicjator, Jacek Łuminski, opowiadał 26 maja na atenienie TVP:

http://www.tvp.pl/katowice/edukacja/fascynujace-slaskie/wideo/26-maja-jacek-luminski/7488477

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close