Wersja do druku

Udostępnij

W miniony weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się 9. edycja Konkursu Choreograficznego 3…2…1…Taniec!. Konkurs odbywa się od 2011 roku i prezentowane są w nim krótkie formy solowe, duety i tria, oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Spośród 11 biorących w nim udział prac nagrodzono w sumie pięć. Jury oceniające choreografie obradowało w składzie: Assen Assenov, Israel Aloni, Anna Godowska. Każdy z jurorów – bez konsultacji z innymi, co jest wyróżnikiem konkursu – przyznał dwie własne nagrody, po 500 i 300 euro. Oprócz tego Organizator przyznał Grand Prix oraz nagrodę rzeczową – udział w warsztatach tanecznych w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 – które to nagrody trafiły do jednej artystki. Publiczność także wybrała swojego faworyta, a laureatka nagrody publiczności, oprócz wyróżnienia, otrzymała również 300 euro. Zapoznajcie się z nazwiskami laureatów oraz uzasadnieniami wyborów jury. 

 

Zapoznajcie się z nazwiskami laureatów oraz uzasadnieniami wyborów jury.  

 

 

Nagroda publiczności w wysokości 300 euro została przyznana Annie Karabeli za pracę I see you.

 

 

Assen Assenov przyznał:

 

Nagrodę w wysokości 500 euro dla Katarzyny Myrdy za pracę Krystyna in flamenco mood.

Uzasadnienie: Dobrze i inteligentnie przygotowana praca, wzruszająca, ciepła, emocjonalna, czysta. Dobra robota!

 

Nagrodę w wysokości 300 euro dla Sebastiana Wiertelaka za pracę Ikar, który skradł słońce.

Uzasadnienie: Dostrzegam twój ogromny potencjał jako artysty. Odważ się wyrazić siebie poza światem, który już znasz.

 

 

Israel Aloni przyznał:

 

Nagrodę w wysokości 500 euro dla Artura Bieńkowskiego za Silverliner.

Uzasadnienie: Cała praca przedstawia jasny pomysł z dopracowaną dbałością o szczegóły. Widać dobrą współpracę między choreografem i artystą.

 

Nagrodę w wysokości 300 euro dla Anny Akabalı za Siedząc.

Uzasadnienie: Ciekawe połączenie elementów fizycznych, wizualnych i teatralnych. Zapowiedź ekscytującego potencjału opracowania spójnej pracy.

 

 

Anna Godowska przyznała:

 

Nagrodę w wysokości 500 euro dla Katarzyny Myrdy za Krystyna in flamenco mood.

Uzasadnienie: Za stworzenie choreografii, która staje się wciągającą historią. Konsekwentnie poprowadzona i przemyślana z pełną wyczucia scenicznego kreacją.

 

Nagrodę w wysokości 300 euro dla Artura Bieńkowskiego za Silverliner.

Uzasadnienie: Za stworzenie formy, która sama w sobie staje się odrębnym bardzo konkretnym światem oraz za uzyskanie harmonii, która powstała w wyniku spotkania choreografa z tancerką.

 

Agata Moląg przyznała:

 

Nagrodę rzeczową – udział w warsztatach tanecznych w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 dla Katarzyny Myrdy za Krystyna in flamenco mood.

 

Uzasadnienie: Za siłę kobiecego detalu, świadomość scenicznego „Bycia”, wysublimowane poczucie smaku i czaru oraz wywołanie drgania w przestrzeni od napięcia małego palca.

 

Nagroda Grand Prix w wysokości 400 euro została przyznana przez Organizatora dla Katarzyny Myrdy za Krystyna in flamenco mood.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close