Wersja do druku

Udostępnij

Do konkursu na wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku, organizowanego przez MR we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation, zgłoszono 26 aplikacji. W dniu 18 maja, podążając za założeniami programu GPS/Global Practice Sharing, komisja opiniująca zdecydowała o udziale w tegorocznej edycji wymiany dwóch polskich artystek: Anny Nowickiej i Katarzyny Sitarz. Wszystkie złożone wnioski spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

 

Skład komisji opiniującej:

 

Marýa Wethers – Movement Research (przewodnicząca)

Joanna Leśnierowska – Art Stations Foundation

Julia Hoczyk – Instytut Muzyki i Tańca

 

 Wizyta studyjna polega na 2-tygodniowym pobycie w Nowym Jorku. W tym czasie artyści będą mieli możliwość prezentacji swojego pokazu pracy oraz obejrzenia spektakli  w ramach „Movement Research Festival Fall 2017” i udziału w wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty.

 

 Termin i miejsce wizyty studyjnej:

25  listopada –12 grudnia 2017, w tym:

11 grudnia 2017: 15-minutowa prezentacja pracy/praktyki w Judson Church

 

MR Festival Fall 2017: 27 listopada – 2 grudnia 2017

https://movementresearch.org/events/series/festival 

 

Więcej na temat organizacji i programu Movement Research:

 https://movementresearch.org/programs/exchange-programs/gps

 

Obejrzyj:

Filmy z poprzednich pobytów rezydencyjnych (2016)

 

***

 

 

Movement Research jest wiodącym laboratorium badań nad tańcem i formami choreograficznymi. Uznając szczególną rolę artystów, procesu twórczego oraz ich społecznej funkcji, Movement Research wspomaga tworzenie i realizację darmowych i niskobudżetowych programów prowokujących do dyskusji i eksperymentów. Działania Movement Research odzwierciedlają kulturową, polityczną i ekonomiczną różnorodność laboratoryjnej wspólnoty, którą współtworzą artyści i artystki oraz publiczność.

 

Movement Research (miniaturka)   Logo ASF (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close