Wersja do druku

Udostępnij

Do konkursu na wizytę studyjną 2019 w Movement Research w Nowym Jorku nadesłano 49 zgłoszeń. W dniu 31 maja 2019 roku, po zapoznaniu się z aplikacjami zgłoszonymi do programu organizowanego przez MR we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation, komisja opiniująca w składzie:

 

Marýa Wethers – Movement Research (przewodnicząca)

Julia Hoczyk – Instytut Muzyki i Tańca

Joanna Leśnierowska – Art Stations Foundation

 

zdecydowała o przyznaniu wizyty studyjnej

Magdzie Jędrze i Aleksandrze Bożek-Muszyńskiej 

 

Gratulujemy i dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

 

Dwutygodniowa wizyta studyjna w Nowym Jorku daje artystom możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach Movement Research Fall Festival 2019 (movementresearch.org/events/series/festival), zajęciach i/lub warsztatach prowadzonych przez wykładowców Movement Research oraz możliwość 15-minutowej prezentacji swojej praktyki/pracy w ramach współdzielonego z lokalnymi artystami wieczoru w legendarnym Judson Church.  

 

Podążając za założeniami programu GPS/Global Practice Sharing, przy wsparciu którego odbywają się obie wizyty, w ramach swoich obrad komisja położyła szczególny nacisk na wyrażone w aplikacjach pragnienie pogłębionego poznania, dialogu oraz konfrontacji artystycznych przekonań i doświadczeń z nowojorskim środowiskiem  tanecznym; na pragnienie poszerzenia własnej wiedzy i umiejętności w oparciu o warsztatową ofertę Movement Research, a przede wszystkim na wykazane  zrozumienie dla specyfiki proponowanej wizyty studyjnej (study visit). Nie jest ona bowiem programem rezydencyjnym/produkcyjnym, ale projektem oferującym artystom szansę na pogłębioną refleksję nad międzynarodową, ale także swoją własną praktyką choreograficzną w kontekście zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości społecznej i politycznej oraz w oddaleniu od dobrze znanego lokalnego kontekstu.

 

***   

 

Więcej na temat organizacji i programu Movement Research:

 https://movementresearch.org/programs/exchange-programs/gps

 

Filmy z pokazów pracy/praktyki w 2018 roku:

Film z pokazu pracy Aleksandry Borys

Film  z pokazu pracy Wojciecha Grudzińskiego

 

***

 

Movement Research jest wiodącym laboratorium badań nad tańcem i formami choreograficznymi. Uznając szczególną rolę artystów, procesu twórczego oraz ich społecznej funkcji, Movement Research wspomaga tworzenie i realizację darmowych i niskobudżetowych programów prowokujących do dyskusji i eksperymentów. Działania Movement Research odzwierciedlają kulturową, polityczną i ekonomiczną różnorodność laboratoryjnej wspólnoty, którą współtworzą artyści i artystki oraz publiczność.

 https://movementresearch.org

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close