Wczoraj poznaliśmy wyniki konkursu Polska Platforma Tańca 2024. Komisja pod przewodnictwem Jadwigi Majewskiej dokonała wyboru 15 spektakli spośród 30 zakwalifikowanych do selekcji finalnej. Zwycięskie spektakle zostaną zaprezentowane podczas Polskiej Platformy Tańca 2024 w dniach 18-21 kwietnia 2024 roku w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Lista spektakli zakwalifikowanych do Polskiej Platformy Tańca 2024:

VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA – Fundacja Performa

Sticky Fingers Club – Daniela Komędera-Miśkiewicz

Every Minute Motherland – Maciej Kuźmiński Company

Café Müller – Dominik Więcek

Mój ogon i ja – Fundacja Performat

MissPiece – Dominika Wiak

Złe ziele – Magda Jędra

Części ciała – Ramona Nagabczyńska

LUXA – Fundacja Rozwoju Teatr Nowa Fala

III Symfonia – Janusz Orlik

FRAJDA, GRANDA, BZIK! – Stowarzyszenie artystów Kolekttacz

W moim początku jest mój kres – Lubelski Teatr Tańca

Connected/Disconnected – Patryk Gorzkiewicz

Agon – Teatr Łaźnia Nowa

LAGMA -Dana Chmielewska, Alicja Czyczel, Aleksandra Gryka, Marta Szypulska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Polska Platforma Tańca to jedno z najistotniejszych profesjonalnych wydarzeń networkingowych o potencjale budowania międzynarodowej obecności i współpracy polskiego środowiska tanecznego. Ponad 20 lat doświadczeń w organizacji tego projektu (finał pierwszej edycji odbył się w 2003 roku) owocuje bogatą i koherentną formułą, w której pokazom spektakli towarzyszą przemyślane działania sieciujące środowisko taneczne polskie i zagraniczne.

Celem projektu jest wspieranie polskich przedstawicieli tańca, zarówno choreografów, tancerzy, jak i producentów, w budowaniu efektywnej współpracy międzynarodowej i promocji polskiego tańca poza granicami kraju. Ważnym komponentem przedsięwzięcia jest otwarty konkurs, którego efektem jest wyłonienie i promocja najciekawszych spektakli tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów w wyznaczonym przedziale czasowym. Zwycięskie spektakle zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności podczas finału Polskiej Platformy Tańca w Łodzi w dniach 18-21 kwietnia 2024 roku.

Polska Platforma Tańca ma charakter międzynarodowy. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są zagraniczni managerowie promotorzy tańca, którzy mogą się zapoznać z polskim repertuarem oraz wesprzeć nawiązywanie międzynarodowych kontaktów ich celem jest skuteczne prezentowanie polskiej sztuki tańca poza granicami kraju. Finał Polskiej Platformy Tańca zawiera zarówno komponenty skierowane wyłącznie do profesjonalistów, jak i pokazy lub wydarzenia towarzyszące otwarte dla szerokiej publiczności.

Skład komisji artystycznej:

Joanna Brych

Stefan Drajewski

Małgorzata Dzierżon

Katarzyna Gardzina

Natalia Gorzelańczyk

Adam Kamiński

Edyta Kozak

Jadwiga Majewska (Przewodnicząca Komisji Artystycznej Konkursu)

Hanna Strzemiecka

Joanna Żygowska

Więcej o Polskiej Platformie Tańca na stronie:
Polska Platforma Tańca 2024: Ogłoszenie wyników konkursu – NIMiT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close