Wersja do druku

Udostępnij

Zgodnie z regulaminem Programu Wspieranie aktywności międzynarodowej w dniu 14 marca 2012 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca odbyło się posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone do programu.

Skład komisji opiniującej:

Włodzimierz Kaczkowski – ekspert niezależny

Edyta Kozak – ekspert niezależny

Witold Mrozek – ekspert niezależny

Komisja doceniła różnorodność złożonych propozycji; nadesłane wnioski obejmowały rozmaite obszary działalności zawodowej – zarówno praktykę taneczną i choreograficzną, pedagogikę tańca, działalność kuratorską i badawczą oraz zarządzanie kulturą. Zainteresowania aplikujących obejmowały także różne regiony świata – Europę, Amerykę Północną i Azję. Przyznając środki, komisja starała się wyjść naprzeciw temu zróżnicowaniu zainteresowań. Duża liczba otrzymanych przez Instytut Muzyki i Tańca przemyślanych propozycji świadczy o rozwoju polskiego środowiska tanecznego oraz zaangażowaniu i inicjatywie, którą wykazują jego przedstawiciele.

Przy podejmowaniu decyzji, komisja zwróciła szczególną uwagę na te wnioski, które budziły nadzieję na kontynuację współpracy z danym ośrodkiem. Ważny był także taki sposób uzasadniania aplikacji, który wskazywał na świadome powiązanie proponowanego wyjazdu z dotychczasową drogą artystyczną i zawodową oraz konsekwentne planowanie jej dalszego ciągu. Obok rozwoju osobistego równie ważny był wpływ planowanego wyjazdu na rozwój sztuki tanecznej w Polsce – perspektywa rezultatów w postaci większej aktywności artystów w kraju i zagranicą.

Po dyskusji i głosowaniu wyłoniono jedenaście projektów, które otrzymały pełne wnioskowane dofinansowanie.

Łączna kwota dofinansowania wybranych wniosków nie wyczerpała puli budżetu, dlatego też komisja zarekomendowała do częściowego dofinansowania dwa równorzędnie ocenione projekty Aleksandry Ścibor i Aleksandry Osowicz.

Protokół z obrad komisji do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close