Laboratoria Taniec i niepełnosprawność odbędą się w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2023 w Lądku-Zdroju. Właśnie poznaliśmy zakwalifikowane osoby do tegorocznej edycji.

Wersja do druku

Udostępnij

Komisja w składzie: Tatiana Cholewa i Tobiasz Sebastian Berg (prowadzący tegoroczne laboratoria) oraz Patrycja Alenkuć (przedstawicielka Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca), biorąc pod uwagę kryteria zawarte w ogłoszeniu o naborze do udziału w warsztatach Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic, podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do udziału poniższych osób (wg kolejności alfabetycznej):

 1. Bergier Maria
 2. Bożek-Muszyńska Aleksandra
 3. Gunia Anna
 4. Kempa Maciej
 5. Król Ewa
 6. Molenda Kinga
 7. Mrowiec Adrianna Helena
 8. Nachły Magdalena
 9. Olszewska Paulina
 10. Pasicka Ola
 11. Pawlik Joanna
 12. Sowińska Katarzyna
 13. Starzec Milena
 14. Włodarska Agnieszka Anna

Serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia i zapraszamy już teraz do kolejnych działań realizowanych w ramach projektu Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic.

***

Harmonogram spotkania:

23 czerwca – część teoretyczno-praktyczna dla pedagogów/pedagożek, instruktorów/instruktorek, choreografów/choreografek; przyjazd pozostałych uczestników – artystów i artystek;
24 czerwca – 29 czerwca – działania laboratoryjne (warsztaty, aktywności projektowe);
30 czerwca – pokaz pracy w ramach Festiwalu, podsumowanie warsztatów i laboratoriów;
1 lipca – wyjazd uczestników

***

Biogramy prowadzących:

Tatiana Cholewa – tancerz, performer, choreograf. Od ponad 20 lat osoba o alternatywnej motoryce. Jako formę poznawczą ciała nienormatywnego wybrała sport zdobywając liczne prestiżowe osiągnięcia, m.in. Wicemistrzostwo Polski w Maratonie. Możliwości własnego ciała i sposoby wyrażania siebie praktykuje od 17 lat.
Dorobek artystyczny: Na chwilę (reż. J. Karch), Popatrz (reż. Tatiana Cholewa), Gatunki Chronione, Erynie niech zostaną za drzwiami, Taniec na Rymera (reż. R. Urbacki), Kwarantaniec – akcja społeczna Tancerzy, Projekt kwarantanna (pomysłodawca: F. Pawlak), IM/MOBILITY (reż. Lotte Mueller), Perfect Man (reż. Ł. Wójcicki), Granica rozumu (reż. Tatiana Cholewa).

Tobiasz Sebastian Berg – choreograf, twórca i badacz sztuki zaangażowany społecznie. Student Leadership and Communication Harvard University, absolwent między innymi PWST w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Choreograf spektaklu Łabędzie nagrodzonego przez FEDORA Biennale Prizes, uznanego za „Wydarzenie roku 2022” przez magazyn „Dwutygodnik”. Autor koncepcji działań warsztatowych, rozwijających społeczeństwo, eliminujących różnice społeczne oraz programów tańca dla osób z niepełnosprawnościami. Najważniejsze realizacje artystyczne: The mind is a still smoke in an endless space (Kigali, Rwanda); Łabędzie (Teatr Wielki w Poznaniu); Praktyka widzenia (Teatr Nowy w Łodzi); SM. Masochistyczne obrazy ojciec-syn (Kielecki Teatr Tańca w koprodukcji z Festiwalem Nowe Epifanie); The rape of Lucretia (Polska Opera Królewska); Arianie (Narodowy Stary Teatr w Krakowie); Skóra Węża (Teatr Narodowy w Warszawie); Karamazov (Daugavpils Teatris na Łotwie); The burning fiery furnace (Opera Wrocławska); Pożegnanie Króla – Verdi (Kielecki Teatr Tańca); Przerwana cisza (Warszawska Opera Kameralna); Hańba (reż. Maciej Podstawny, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), Hen. O końcu (Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close