Znamy już wyniki otwartego naboru do Polskiej Sieci Tańca 2022. Zgłoszono 62 aplikacje. Do puli spektakli Sieci włączone zostały trzy nowe wieczory.

Wersja do druku

Udostępnij

39 wniosków zostało odrzuconych ze względów formalnych. Uzasadnienie odrzucenia z powodu niedopełnienia kryteriów formalnych zawarto w Protokole oceny formalnej Otwartego Konkursu do Puli Polskiej Sieci Tańca 2022. Z tego względu wnioski te nie podlegały ocenie merytorycznej.

Członkowie Komisji Konkursowej przyjęli do oceny merytorycznej 23 wnioski.

25 kwietnia 2022 w formie online na platformie Teams odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej opiniującej złożone wnioski.

Skład Komisji opiniującej:

Karolina Garbacik – ekspertka zewnętrzna, choreografka, pedagog tańca, twórca i dyrektor festiwalu Kalejdoskop

Maria Miotk – ekspertka zewnętrzna, kuratorka Gdańskiego Festiwalu Tańca, tancerka, choreografka

Grzegorz Pańtak – reprezentant Rady Polskiej Sieci Tańca, tancerz, pedagog tańca, choreograf, współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca

Komisja Konkursowa dokonując wyborów kierowała się poniższymi aspektami: prezentowana wartość artystyczna, zgodność z celami projektu, różnorodność repertuarowa, kompleksowość zgłaszanych Wieczorów, wysokość proponowanych warunków finansowych oraz możliwość realizacyjna.

Po dyskusji wyłonione zostały trzy wnioski, które otrzymały rekomendację do włączenia do Puli Polskiej Sieci Tańca 2022.

Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Pan Karol Urbański, na podstawie rekomendacji Komisji, podjął ostateczną decyzję o włączeniu do Puli Polskiej Sieci Tańca 2022 poniższych Wieczorów:

Lp. Wnioskodawca Nazwa Wieczoru Kategoria Wieczoru
1 Bartosz Woszczyński, B’cause Dance Company Do łez „duży” Wieczór
2 Magdalena Kowala Unbody „duży” Wieczór
3 Performat Production – Karolina Wycisk i Fundacja Performat Mój ogon i ja spektakl dla dzieci/familijny

Protokół oraz spis wszystkich aplikujących (wnioskodawców) dostępne są na stronie:
https://nimit.pl/aktualnosci/open-call-do-polskiej-sieci-tanca-2022-znamy-wyniki-naboru/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close