Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 2 marca 2015 w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury odbyło się posiedzenie Rady Programowej Warszawskiej Platformy Tańca 2015 w składzie: dr Barbara Sier-Janik – przedstawiciel Instytutu Muzyki i Tańca; Janusz Marek – przedstawiciel Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca; Aleksandra Bilińska-Słomkowska – przedstawiciel Stowarzyszenia Strefa Otwarta (tegoroczny organizator WPT).

 

Do sekcji WARSZTATY napłynęło 18 aplikacji od 15 podmiotów zgłaszających, z czego 18 spełniało wymogi formalne i zostało przedstawionych Radzie Programowej WPT 2015 do oceny. Do sekcji PREZENTACJE/SPEKTAKLE napłynęło 14 aplikacji od 14 podmiotów zgłaszających, z czego 4 nie spełniały warunków formalnych i regulaminowych (brak jakichkolwiek związków z Warszawą, brak wymaganych dokumentów, zbyt krótki czas prezentacji), a 10 zostało przedstawionych Radzie Programowej WPT 2015 do oceny.

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń, spełniających wymogi formalne (warsztaty – 18 aplikacji, spektakle – 10 aplikacji), Rada Programowa WPT 2015 wybrała 6 propozycji warsztatowych  i 4 spektakle (z czego dwa w ramach prezentacji jednego wieczoru).

 

Pedagodzy warsztatów:

 

  • Kaya Kołodziejczyk
  • Paulina Święcańska
  • Zofia Czechlewska
  • Maria Stokłosa
  • Mateusz Wójcik
  • Magdalena Niernsee

 

Prezentacje/spektakle:

 

  • Profanum zgłoszony przez Stowarzyszenie STRUKTURA.BY
  • Usłyszeć taniec zgłoszony przez Mateusza Wójcika
  • CIAŁO.DZIECKO.OBIEKT. Izy Szostak wraz z DP1 (DEHUMANIZED PROJECT NR 1) Izabeli Chlewińskiej

 

Rada Programowa WPT 2015 przy ocenie i wyborze zarówno artystów prowadzących warsztaty, jak i prezentacji scenicznych kierowała się walorami artystycznymi przy zachowaniu różnorodności stylistycznej pozwalającej na poszerzenie grona odbiorców oferty Warszawskiej Platformy Tańca.

 

Do pobrania:

PROTOKÓŁ

 

Więcej informacji: http://warszawskaplatformatanca.pl/oplatformie.html

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close