Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Taniec 2023. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Decyzją Ministra w trybie odwoławczym środki finansowe przyznano 12 projektom.

W 2023 roku w programie Taniec dofinansowano 32 projekty, w ramach których zrealizowane zostaną festiwale, przeglądy i konkursy dotyczące tańca, spektakle taneczne, oraz inne formy prezentacji artystycznych, w których taniec stanowi wiodący element programu, także w formule on-line.

Łączna kwota dofinansowań wynosi 2.469.479,00 złotych.


O programie Ministra „Taniec”:

Do zadań programu Taniec należy wspieranie projektów realizowanych przede wszystkim poza standardowymi ramami bieżącej działalności wnioskodawców. Zasadniczym celem programu jest wspieranie zadań o charakterze niekomercyjnym.

Program umożliwia też wsparcie dla zadań, które wysoką wartość merytoryczną łączą z potencjałem komercyjnym.

Projekty oprócz wysokiego poziomu artystycznego powinny się wyróżniać oryginalną, spójną koncepcją, uwzględniającą możliwie szeroki kontekst kulturowy, wprowadzać nową jakość do ogólnopolskiego oraz międzynarodowego życia kulturalnego, w twórczy sposób kontynuować najlepsze tradycje i osiągnięcia kultury muzycznej.

Istotnym celem programu jest także wspieranie tych przedsięwzięć artystycznych, w których udział biorą polscy wykonawcy lub twórcy.

Przedsięwzięcia powinny ukazywać możliwe pełne spektrum kultury muzycznej, tworząc swoistą wizytówkę współczesnej polskiej kultury, czyniąc z niej symbol fundamentalnych przemian cywilizacyjnych, którym podlega współczesna Polska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close