Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do programu Zamówienia choreograficzne. Budżet programu w edycji 2021 wynosi 150 000 zł.

Celem programu jest animacja współpracy polskich zawodowych artystów tańca: zespołów, grup tanecznych, kolektywów powołanych na rzecz realizacji premiery z uznanymi choreografami polskimi i zagranicznymi, a także wzbogacanie repertuaru zawodowej polskiej sceny tańca o różnorodne pod względem choreograficznym spektakle taneczne.

Termin nadsyłania wniosków do edycji upływa 7 grudnia 2020 roku. Wnioski należy składać elektronicznie za pomocą systemu Witkac.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej Instytutu listy projektów zatwierdzonych do realizacji upływają 15 stycznia 2021 roku. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie programu Zamówienia choreograficzne 2021 w systemie Witkac (dostępny po zalogowaniu do systemu).

Regulamin i załączniki do pobrania: tutaj

Więcej informacji na temat programu na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Kontakt:

Karolina Dziełak-Żakowska (tel. 22 829 20 05, mail: karolina.zakowska@imit.org.pl)

Więcej o programie:

Program Zamówienia choreograficzne jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywane są projekty współpracy choreograficznej uznanego artysty – polskiego lub zagranicznego – z polskimi zawodowymi artystami tańca: zawodowym zespołem, grupą taneczną, kolektywem powołanym na rzecz realizacji premiery. Projekt musi zakończyć się powstaniem nowego dzieła choreograficznego. W ramach programu możliwa jest również adaptacja uznanego dzieła, które dotychczas nie zostało zrealizowane w Polsce, na potrzeby polskiego zespołu, grupy lub kolektywu powołanego na rzecz realizacji premiery. Adaptacja może być dokonana przez polskiego lub zagranicznego, uznanego choreografa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close