Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie uruchomiło swoją stronę internetową. Jest dostępna pod adresem ctit.eu. W dalszym ciągu trwają prace nad treścią strony i, jak zapowiada CTiTwW, będzie ona konsekwentnie uzupełniana. Natomiast już teraz można czytać recenzje w zakładce Teksty o tańcu oraz śledzić dział Aktualności i korzystać z Kalendarza, gdzie na bieżąco będą dodawane informacje o wydarzeniach realizowanych przez środowisko tańca w Warszawie. Krok po kroku tworzony jest również dział Sylwetki warszawskiego środowiska tańca, w którym zaprezentowani będą artyści i artystki związane ze sceną tańca w Warszawie. Strona dostępna jest również w wersji mobilnej.

 

Głównym celem powołania Centrum Teatru i Tańca w Warszawie jako Społecznej Instytucji Kultury jest stworzenie kompleksowego programu artystycznego, który pozwoli na regularne prezentacje, a także ustabilizowanie warunków rozwoju kulturalnego w stolicy. Założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni dla twórców, którzy wspólnie pracować będą nad tworzeniem profesjonalnych spektakli teatru tańca o prestiżu krajowym i międzynarodowym.

 

Wszelkie działania związane z powstaniem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie wynikają z chęci i możliwości rozszerzenia dotychczasowych działań Sceny Współczesnej i Teatru Tańca Zawirowania o większą niż dotychczas współpracę środowiskową. To naturalne konsekwencje produkcji przedstawień tanecznych i teatralnych, organizacji wydarzeń edukacyjnych, organizacji spotkań i festiwali, również tych o zasięgu międzynarodowym. Projekt ma więc na celu dawanie szansy polskim artystom na współpracę z profesjonalnymi krajowymi i zagranicznymi choreografami, reżyserami i dramaturgami spektakli tanecznych.

 

W ramach swojej działalności Centrum Teatru i Tańca w Warszawie chce budować regularny repertuar spektakli tańca współczesnego, a także zapewniać artystom możliwości realizacji działań własnych. Jak informuje Centrum, jest ono otwarte na współpracę zarówno z niezależnymi tancerzami i choreografami, jak i z organizacjami pozarządowymi. Będzie także starało się wspierać istniejące inicjatywy, z możliwością ich rozwijania i promocji, by docierać do jak największej liczby warszawskich widzów oraz zwiększać ich uczestnictwo w kulturze.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close