Wersja do druku

Udostępnij

Już w najbliższą niedzielę, 28 lipca, w Połczynie Zdroju rozpoczną się jubileuszowe X Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka” oraz towarzyszący warsztatom po raz pierwszy Połczyński Festiwal Tańca. Impreza potrwa do 10 sierpnia.

W programie festiwalu obok prezentacji spektakli konkursowych i projekcji kina tańca, znajdą się akcje uliczne i plenerowe z udziałem tancerzy i muzyków, widowiska taneczne, spektakl improwizacji, pokazy efektów pracy po intensywnych warsztatach tematycznych, wykłady teoretyczne (m.in. Sonii Nieśpiałowskiej-Owczarek, Anny Królicy i Juliusza Grzybowskiego) i rozmowy panelowe, spotkania jam session, integracyjne imprezy taneczne, zajęcia praktyczne i lekcje otwarte dla uczestników i publiczności Festiwalu.

Festiwal obejmuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, odbywające się już po raz dziesiąty. Organizatorzy proponują ponad 600 godzin wypełnionych tańcem w 20 różnych tematycznie zajęciach, prowadzonych przez 20 wybitnych polskich instruktorów. Uczestnicy samodzielnie wybierają poszczególne zajęcia, ścieżki tematyczne, lekcje otwarte i intensywne zajęcia weekendowe. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy więc do zapisów.

Oferta warsztatowa jest skierowana nie tylko do tancerzy, ale również do instruktorów, improwizatorów, performerów lubiących działać w specyficznych przestrzeniach i na łonie natury, dzieci uczestników, osób z kontuzjami i wadami układu ruchowego, a także dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z tańcem.

podobnie jak w zeszłym roku warsztaty dzielą się na dwa turnusy. Pierwszy od 28 lipca do 4 sierpnia, drugi od 3 do 10 sierpnia. Organizatorzy szczególnie zapraszają na pokazy konkursowe (od 31 lipca do 2 sierpnia), które odbywać będą się w Kinie Podhale od godziny 20.30, a także na happeningi, których najwięcej zobaczyć będzie można 4 sierpnia od godziny 18.00 na terenie miasta i parku zdrojowego.

Wszelkie informacje i zapisy na warsztaty dostępne na stronie: www.owtw.pl

Ramowy program

Szczegółowy opis zajęć warsztatowych

Przeczytaj artykuł: Inga Domurat Wielki festiwal tańca w Połczynie Zdroju


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close