Wersja do druku

Udostępnij

Dzisiaj w Teatrze Studio w ramach XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł o godz. 19.00 wystąpi Alessandro Sciarroni.Tytułowy Józef, przez cały spektakl stojąc na sc enie tyłem do publiczności, poszukuje swojego wizerunku we wszystkim, na co spojrzy. Solo przestaje być grą jednostki, kiedy wypełnia się mnóstwem zadziwionych, przypadkowych spojrzeń z internetu, zniekształconych, zwielokrotnionych, mocnych ciał… Spektakl korzysta z Chatroulette. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystą.

Natomiast o 20.00 Avis d’audition jest otwarte przesłuchaniem, przedstawionym na scenie w formie spektaklu. Do udziału w projekcie francuscy artyści – Annie Vigier i Franck Apertet, tworzący les gens d’Uterpan wybrali 39 polskich tancerzy. Podczas trzech godzin audycji widzowie uczestniczą w procesie selekcji i wyłaniania „profesjonalisty”, przyglądając się, jakim wyzwaniom i wymaganiom poddawany jest współczesny tancerz. Na początku procesu rekrutacji publicznie ogłaszane są warunki organizacyjne oraz finansowe. Tancerze, którzy są eliminowani z dalszej części rekrutacji, schodzą ze sceny i dołączają do widowni, a wybrani tancerze mają szansę dołączenia do zespołu les gens d’Uterpan.

Annie Vigier. Urodziła się w roku 1965. Mieszka w Paryżu. Wysokiej klasy gimnastyczka, uczyła się technik jogi, potem rozpoczęła karierę w dziedzinie tańca. Pracowała z wieloma choreografami. Ukończyła również studia na wydziale sztuk dramatycznych w konserwatorium w Chambery.

Franck Apertet. Urodził się w roku 1966. Mieszka w Paryżu. Przerwał studia literaturoznawcze aby podjąć kształcenie w dziedzinie tańca i teatru. W swojej karierze, która łączy teatr i taniec, z początku zajmował się tylko wykonawstwem, z czasem również stroną konceptualną.

Annie Vigier i Franck Apertet współpracują od roku 1994, pod wspólną nazwą les gens d’Uterpan. Ich prace oparte są na eksperymentacji. Razem tworzą projekty w różnych dziedzinach, takich jak teatr, film, reklama i moda.

Alessandro Sciarroni jest włoskim artystą działającym na polu sztuk performatywnych. Spektakl „You Girl”, wystawiony w 2007 roku, pokazywany był na najważniejszych włoskich festiwalach teatru i tańca, a w 2010 roku miała okazję zobaczyć go europejska publiczność w Londynie (The Place), Oslo (Dancehus), Dublinie (Dublin Dance Festival), Burgos i Warszawie. W roku 2008 Sciarroni zdobył nagrodę „Nuove Sensibilità”za spektakl “If I Was Madonna”. Jego prace wystawiane są przez Teatro Stabile delle Marche we współpracy z Corpoceleste_CC00#,niezależnym stowarzyszeniem kulturowym stworzonym i prowadzonym przez artystę. W latach 2009-2010 jego prace wystawiane były przez włoską sieć Antibodies Explo oraz przez Aerowaves, międzynarodową sieć tańca i performance promującą kontakty artystyczne w Europie.
Od 2009 roku, Sciarroni wykłada w Szkole Teatralnej w Teatro Stabile delle Marche w Anconie. Jego warsztaty badawcze zajmują się współczesnymi praktykami w sztuce i związkami pomiędzy językiem sztuki performatywnej, teatrem i sztukami pięknymi. W 2010 roku, wraz z 8 innymi włoskimi choreografami Sciarroni został wybrany do projektu „Choreographic Dialogues” i zaproszony na miesięczny pobyt na festiwalu B-Motion w Bassano del Grappa oraz w prestiżowym instytucie SNDO w Amsterdamie. W 2011, jako jednego z dwóch artystów wybranych do projektu Choreoram, poproszono go o stworzenie projektu badawczego w Zagrzebiu, Kopenhadze, Rotterdamie, Bassano del Grappa, Madrycie i Londynie. Alessandro Sciarroni jest członkiem “Progetto Matilde”, regionalnej platformy promocji nowego teatru.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close