Wersja do druku

Udostępnij

W piątek i sobotę, kolejno o godz. 19.00 i 20.00, w Teatrze Studio znany z dowcipnego i intensywnego teatru tańca inspirowanego codziennością,Luca Silvestriniz wielokrotnie nagradzanym zespołemProtein Dance, pokaże spektakl LOL. Przedstawia w nim satyryczny, jednocześnie ostry komentarz na temat naszego społeczeństwa Facebooka. Pokazuje wpływ nowoczesnych technologii na sposób, w jaki się komunikujemy. Język e-maili, SMS-ów, krótkich komunikatów – skompresowany, urywany, a zarazem przeładowany emocjami, gorączkowy. Po obu prezentacjach przewidziane jest spotkanie. Przypominamy również, że w sobotę od 10.00 do 13.00 zespół poprowadzi warsztaty dla profesjonalistów.

Natomiast w piątek o 19.00 w ramach festiwalu, przed drugim pokazem LOL, Iza Szostak pokaże swój najnowszy spektakl, przygotowany we współpracy z Moniką Morawską – The glass jar next to the glass jar. Przedstawienie jest kontynuacją poszukiwań zgłębiających naturę człowieka. To spektakl o kontemplacji nad problematyką: przemijania, cielesności, starości, choroby. Czym jest dokładnie starzenie się? Jak dochodzi do samopoznania, gdy zbliża się ten nieodwracalny etap? Co starzeje się najpierw? Jak zachowuje się nasze ciało w chorobie? Utrata pamięci, znikoma zdolność oceniania sytuacji, trudności w wysławianiu się i orientacji. Apatia.A może młodzi są starzy?

LOL

pomysł i reżyseria:Luca Silvestrini
wykonanie:Jon Beney, Valentina Golfieri, PJ Hurst, Sally Marie, Stuart Waters, Patsy Browne-Hope
w oryginalnej obsadzie także:Fernanda Prata, Omar Gordon, Kip Johnson
muzyka i dźwięk:Andy Pink
animacje wideo i film:Rachel Davies

Po raz pierwszy w Polsce

Czas: 70 min

Premiera: 2011

Spektakl w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski

Spotkanie z zespołem 27.09 godz. 20.30, 28.09 godz. 21.30

Warsztaty/ 29.09 godz. 10.00 -13.00

The glass jar next to the glass jar

Premiera spektaklu odbyła się w maju 2012 w ramach Warszawskiej Sceny Tańca.

choreografia / koncept / wykonanie:Iza Szostak
performerka:Monika Morawska
muzyka:Kuba Słomkowski
światło:Karolina Gębska
scenografia:Kasia Nocuń
producent:Fundacja Ciało/Umysł
partnerzy:Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec, Fundacja Burdąg
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas: 45 min.

Premiera: 2012, spotkanie z artystą 21.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close