Wersja do druku

Udostępnij

XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbywa się w tym roku w dniach 19-28 sierpnia 2011 w Warszawie. Impreza organizowana jest corocznie przez Teatr Na Woli i działające na terenie teatru Warszawskie Centrum Pantomimy. MFSM ma charakter przeglądu teatrów pantomimy z całego świata. Podczas tegorocznej 11. edycji festiwalu można zobaczyć najnowsze spektakle znanych już polskim widzom zespołów teatralnych, a także najciekawsze produkcje grup, które w naszym kraju zaprezentują się po raz pierwszy. Oprócz znamienitych zespołów jak Teatr Derevo, Teatr Licedei, Bodeker & Neander Company czy Gregg Goldston, wystapią mniej znane grupy, tj. Spettatori ze Szwajcarii i L’Optimiste i Paolino & Co z Francji. Polskich artystów reprezentuje Teatr Formy z Wrocławia. Podczas festiwalu odbędzie się również Wieczór Współczesnej Pantomimy, podczas którego swoje etiudy pokażą zagraniczni goście imprezy oraz adepci Studia Pantomimy i uczestnicy tegorocznej edycji Szkoły Współczesnej Pantomimy.

Jak pisze dyrektor artystyczny festiwalu, Bartłomiej Ostapczuk, jego „główną ideą jest prezentacja współczesnych form tej pięknej i wciąż rozwijającej się sztuki teatralnej. Wierność tradycji pantomimy jako sztuki chcącej i potrafiącej treść spektakli w pełni wyrażać poza słowami sprawiła, że festiwal w Teatrze Na Woli stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Jest również jedynym festiwalem pantomimy starającym się prezentować wyłącznie spektakle niewerbalne. Z upływem lat zadanie to wydaje się być coraz większym wyzwaniem. Różnorodność form, treści czy stylów samej sztuki mimu bardzo dobrze oddaje charakter oraz linię artystyczną festiwalu Wychodząc z założenia, że różnice wynikające ze źródła, z którego teatry pantomimy powstały są nie mniej istotne niż same koncepcje artystyczne, staramy się prezentować godne uwagi produkcje teatralne ukazujące różnorodne oblicze współczesnej pantomimy”.

Szczegółowe informacje: http://www.mime.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close