Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek i środę (29-20 maja o godz. 19.00) w ramach XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych w Teatrze Wielkim w Łodzi prezentacja przestawienia Ivana Putrova Men in Motion. Premiera spektaklu odbyła się w 2012 roku w Sadler’s Wells. Widowisko jest spojrzeniem na ponad stuletni rozwój roli i pozycji tancerzy w balecie. Ukazuje ich potencjał i wirtuozerię. W spójnej kompilacji różnorodnych choreografii (od klasycznych, po współczesne), które powstały z myślą o mężczyznach, tancerz nie jest jedynie partnerem primabaleriny, ale samodzielnym solistą. Dotychczas przedstawienie prezentowane było m.in. w Londynie, Moskwie i Rawennie i zawsze spotykało się z ciepłym przyjęciem widowni. W nowej odsłonie Men in Motion wystąpią gwiazdy renomowanych europejskich zespołów baletowych – Marijn Rademaker (były pierwszy solista Stuttgart Ballet), Vadim Muntagirov i Valentino Zucchetti (pierwsi soliści The Royal Ballet z Londynu), a także Daria Klimentová (była pierwsza solistka English National Ballet), Thiago Bordin z Nederlands Dans Theater, Christopher Marney (pierwszy solista w zespole Matthew Bourne’a) oraz Daniel Proietto (międzynarodowa gwiazda tańca współczesnego).

 

muzyka: Jan Sebastian Bach, Gennadij Banszczikow, Johnny Cash, Piotr Czajkowski, Claude Debussy, George Gershwin, Gustaw Mahler, Wim Mertens Steve Reich, Nina Simone, Igor Strawiński, Antony & The Johnsons

choreografia: George Balanchine, Thiago Bordin, Matthew Bourne, Michaił Fokin, Marco Goecke, Leonid Jacobson, Peter Leung, Kristen McNally, Aleksiej Miroshnichenko, Wacław Niżyński, Alan Lucien Øyen, Daniel Proietto

 

Ivan Putrov urodził się w Kijowie, w rodzinie z baletowymi tradycjami. Ukończył Kijowski Narodowy Instytut Choreograficzny i The Royal Ballet School. Następnie dołączył do The Royal Ballet, gdzie szybko został mianowany pierwszym solistą. Występował też z zespołami baletów narodowych Węgier, Ukrainy, Litwy, Anglii, Meksyku, Gruzji, z baletem Opery Wiedeńskiej oraz Asami Maki Ballet Theatre. Tańczył na najznakomitszych scenach świata, głównie w repertuarze klasycznym, ale też w choreografiach MacMillana, Ashtona, Balanchine’a, Fokina, Niżyńskiego, Tetley’a, Cranka, Bournonville’a, Robbinsa, Zamuela, Golejzowskiego, McGregora, Forsythe’a, Kyliána, Maliphanta, De Frutosa, Petita i Duato. W swojej karierze realizował projekty artystyczne, fotograficzne i filmowe z takimi artystami, jak: Mario Testino, Johnnie Shand-Kidd, Philip Haas, Nick Knight, Gary Hume, Sam Taylor-Wood i Pet Shop Boys. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym głównej nagrody na międzynarodowym konkursie tanecznym Prix de Lausanne.

 

 

Bilety on-line

Kasy biletowe:
od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00
niedziele i święta (w dniu przedstawienia): 15.00 – 19.00
tel. 42 633 77 77

 

Biuro obsługi widzów:
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00
telefon: 42 633 31 86
telefon/fax: 42 639 87 49
widz@teatr-wielki.lodz.pl

 

Program XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych

 

Więcej

 

  MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Łódzkie instytucje kultury (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close