Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi ogłosił akcję promocyjną związaną z jubileuszowymi XXV Łódzkimi Spotkaniami Baletowymi – Studencie, nie bój się klasyki!. Za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej będzie można kupić bilety na balet La Sylphide w wykonaniu zespołu Opery Rzymskiej za jedyne 50 zł (cena regularna to 180 zł), na spektakl grany 16 maja o godz. 19.00.

 

La Sylphide to jedyna klasyczna propozycja w repertuarze tegorocznych Łódzkich Spotkań Baletowych. Jest to kamień milowy w historii baletu; dzieło, które stało się początkiem rewolucji zarówno na płaszczyźnie technicznej, jak i estetycznej. Zwiewny przezroczysty biały strój, tzw. „paczka” oraz puenty to elementy, które stały się fundamentem symboliki klasycznego baletu.

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami zespołu Opery Rzymskiej oraz z twórcą choreografii wg Augusta Bournonville’a – Paulem Chalmerem. Rozmowę w Sali Kameralnej poprowadzi Stanisław Bromilski, kurator Festiwalu.

 

Bilety są do kupienia w kasach biletowych Teatru za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, wyłącznie na spektakl 16 maja (czwartek), o godz. 19.00. Spektakl grany będzie także w piątek, 17 maja, lecz na ten wieczór promocja nie obowiązuje. 

 

Pełne informacje o spektaklu dostępne są na stronie: http://www.operalodz.com/lsb/XXV_LSB__LA_SYLPHIDE,29,274

lub na stronie http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/15947.

 

 Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym festiwalu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close