Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na międzynarodową premierę książki Push: it will come later, która – ze względu na stan pandemii koronawirusa – odbędzie się online we wtorek 30 czerwca o godz. 10.00. Aby wziąć udział w webinarze, należy wypełnić formularz. Transmisję będzie też można obejrzeć na żywo, bez konieczności rejestracji, na stronie iCoDaCo na Facebooku. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Nagranie spotkania będzie dostępne również po zakończeniu transmisji.

 

Przez ostatnie dwa lata członkowie Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury uczestniczyli w międzynarodowym projekcie International Contemporary Dance Collective, realizowanym w ramach programu Kreatywna Europa. Projekt dobiega już końca, a zwieńczeniem wspólnych działań jest książka, która zbiera teksty autorstwa członków kolektywu tanecznego, producentów, krytyków i akademików. Zawierają one refleksje na temat procesu twórczego oraz wyzwań związanych ze współpracą w niehierarchicznej strukturze. Mimo że książka ta nie aspiruje do miana podręcznika czy instrukcji pracy w modelu demokratycznym, może stanowić zestaw przydatnych spostrzeżeń dla praktyków i teoretyków.

 

Poddaje refleksji wyzwania związane ze współpracą i warunki praktykowania pracy z innymi w obszarze międzynarodowego środowiska tańca współczesnego. Książka nie zawiera rozstrzygnięć, ani nie jest podręcznikiem, który oferowałby całościowe rozwiązania. Niemniej jednak, stanowi wielowymiarową przestrzeń wymiany, opisu osobistych doświadczeń, odkrywania powracających problemów, podnoszenia pytań i sugerowania praktyk, które potencjalnie mogłyby być przydatne dla czytelników, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

 

Zaproszeni goście: 

 

Diego Agulló – badacz i artysta amator

Redaktor Push: it will come later

Diego będzie mówić o procesie przygotowania książki i wyjątkowym doświadczeniu perspektywy od wewnątrz i z zewnątrz iCoDaCo.

 

Gordon Beveridge – projektant graficzny

Projektant identyfikacji wizualnej iCoDaCo i książki Push: it will come later.

Gordon będzie mówić o procesie tworzenia identyfikacji wizualnej iCoDaCo i poszukiwaniach języka wizualnego, który pozwoliłby zobrazować niuanse projektu w książce.

 

Israel Aloni – dyrektor artystyczny i współzałożyciel ilDance, artysta i prowokator

Architekt i międzynarodowy menadżer iCoDaCo. 

Israel będzie mówić o międzynarodowych i współczesnych aspektach projektu iCoDaCo oraz samej książki. 

 

Lee Brummer – zastępczyni dyrektora i współzałożycielka ilDance, artystka i pedagożka

Jedna z artystek kolektywu w edycji 2018-2020 projektu iCoDaCo.

Lee będzie mówić o pracy kolektywnej i współpracy oraz jak były one praktykowane w ramach iCoDaCo w latach 2018-2020.

 

Weronika Pelczyńska – niezależna choreografka, tancerka i pedagożka

Jedna z artystek kolektywu w edycji 2018-2020 projektu iCoDaCo.

Weronika będzie mówić o tańcu i ruchu. Jakiego rodzaju praktyki zostały wypracowane przez iCoDaCo? Jakiego rodzaju doświadczenia związane z tańcem iCoDaCo oferowało artystom i publiczności?

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close