Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

 

Festiwal rozpocznie się w piątek 20 sierpnia premierowymi spektaklami mirroring i de light przygotowanymi pod okiem mentorów – Ulriqi Fernqvist i Petera Svenzona – dyrektorów artystycznych Art Of Spectra. 28 sierpnia będzie można zobaczyć także efekt pracy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – najlepszej polskiej uczelni szkolącej aktorów teatrów tańca. Nad ich spektaklem Gloria czuwa włoski pedagog i choreograf Matteo Bittante. Spektakle te powstają w ramach projektu „Rezydencja/premiera”.

 

Pierwszy weekend Festiwalu to prezentacje spektakli z nietuzinkową choreografią. Jill Crovisier, która dała się poznać gdańskiej publiczności w ubiegłych latach w przykuwającym wzrok solo Zement, w nowym spektaklu Sieben posługuje się prostymi środkami, główny nacisk kładąc na jakość ruchu i energię sceniczną.

 

W niedzielę zaprezentowany zostanie spektakl Tańcząc Boską Komedię Teatru Tańca Zawirowania. Zespół Orly Portal, który miał tego dnia zagrać spektakl Fakarouni, z powodu obostrzeń związanych z epidemią w Izraelu, nie będzie mógł przyjechać do Polski. Mamy nadzieję na prezentację Fakarouni, oraz warsztaty z Orly Portal w terminie późniejszym.

 

W poniedziałek 23 sierpnia  rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest. Codziennie widzowie będą mogli obejrzeć po kilka solowych spektakli, a w piątek wybrać zwycięzców wraz z Jurorami: Tero Saarinenem, Lisbeth Gruwetz, Stefanem Fardellim, Joanną Nadrowską i Konradem Kurowskim.  Pula nagród wyniesie 6000 euro.

 

Festiwal zakończy Kraksa w choreografii Marty Bury – zabawny i wzruszający spektakl z udziałem między innymi Piotra Stanka i Natalii Dinges. Scena pełna emocji przypomina gejzer grożący wybuchem – pisał po premierze Andrzej Piątek w „Dzienniku Teatralnym”.

 

XXIII Gdański Festiwal Tańca / Klub Żak / 20-29 sierpnia

 

20 sierpnia / Dzień premier

19.00 / de light / h.art company / premiera

20.30 / mirroring / Hertz Haus / premiera

 

21 sierpnia

19.00 / Sieben / JC Movement Company

 

22 sierpnia

19.00 / Tańcząc Boską Komedię / Teatr Tańca Zawirowania

 

23 – 26 sierpnia / Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest

18.00 / pokazy konkursowe

 

27 sierpnia / Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest

18.00 / pokazy finalistów

21.30 / ogłoszenie werdyktu

 

28 sierpnia

19.00 / Gloria / premiera

 

29 sierpnia

19.00 / Kraksa / Teatr O.de.la

 

Warsztaty

  

Jill Crovisier / taniec współczesny i choreografia spektaklu Sieben

23 i 24 sierpnia / 10.00-13.00

 

Daniela Komędera / praca na jakościach ruchowych tańca współczesnego

25 i 26 sierpnia / 10.00 – 13.00

 

Bilety

 

Pokazy konkursowe Solo Dance Contest:

10 zł – ulgowe, zniżka na Kartę Tancerza i na Kartę do Kultury

15 zł

 

Spektakle:

10 zł – zniżka na Kartę Tancerza

15 zł – ulgowe dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka na Kartę do Kultury

35 zł

 

Warsztaty:

300 zł / 250 zł* – warsztat z Jill Crovisier / 6h

300 zł / 250 zł* – warsztat z Danielą Komęderą / 6h

*zniżka na Kartę Tancerza

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/.

 

Uwaga:

W związku z nieobecnością zespołu Orly Portal zwrotu biletów można dokonać w kasie, lub mailowo. Prosimy o przesłanie pocztą elektroniczną na adres kasa@klubzak.com.pl biletów zakupionych w kasie Klubu lub w sklepie internetowym Klubu plik PDF lub potwierdzenie zamówienia otrzymanego ze sklepu internetowego lub – w przypadku biletów zakupionych w kasie – nr biletu, nazwy wydarzenia, daty wydarzenia – oraz nr konta bankowego i dane właściciela konta: imię i nazwisko, adres. Zwrot za bilety nastąpi przelewem na konto. Bilety można też zwracać bezpośrednio w kasie Klubu Żak w godz. 15-21.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close