Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 28 listopada o godzinie 20.00 w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu (ul. 3 Maja 93) odbędzie się premiera monodramu Nazywam się Barbara autorstwa Baśki Gwóźdź. Spektakl osnuty jest na legendzie ośw. Barbarze, o której opowieść jest na Śląsku wciąż żywa. Obraz tej heroicznej postaci zostaje zdekonstruowany i przeanalizowany, aby na scenie, za pomocą artystycznych narzędzi takich jak taniec, tekst i wideo przeformułować go i złożyć na nowo. Wszystkie te zabiegi mają za zadanie przybliżyć figuręśw. Barbary i pokazać, że legenda o niej mówi o wartościach uniwersalnych i ponadczasowych, a jej postać nie odnosi się tylko i wyłącznie do tradycji chrześcijańskich i górniczych.Ostatecznie okazuje się bowiem, że święta Barbara ma wiele twarzy.

Spektakl został wyprodukowany przez ZKWK GUIDO przy współudziale Teatru Nowego w Zabrzu oraz dzięki wsparciu i pomocy wielu zaprzyjaźnionych osób.

autor spektaklu:Baśka Gwóźdź

inscenizacja:Zbigniew Stryj

reżyseria światła:Bartłomiej Latoszek

wideo:Jerzy Koenighaus

zdjęcia:Łukasz Cyrus

fotoblog autora

muzyka:J.S Bach

Producent: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close