Wersja do druku

Udostępnij

Medium-Ciało to cykl autorskich zajęć laboratoryjnych z tańca współczesnego, poświęcony praktycznemu zastosowaniu rozwijanej przez Annę Godowską od ponad 10 lat metody pracy z ciałem inspirowanej psychologią zorientowaną na proces Arnolda Mindella oraz psychologią analityczną Carla Gustava Junga. Istotą tej metody jest potraktowanie pracy z ciałem jako procesu twórczego, w którym uwzględnić można bardzo szeroki wachlarz doświadczeń od stanów i przeżyć wewnętrznych, takich jak sny, wspomnienia, fantazje, przez relacje z otoczeniem, po doświadczenia z życia codziennego. Głównym przedmiotem zajęć jest ciało jako medium wielowymiarowego ludzkiego doświadczenia, często nie dającego się wyrazić w inny sposób, jak właśnie poprzez taniec. Warsztaty – bardzo intensywne, pogłębione i laboratoryjne w swoich charakterze, adresowane były do tancerzy o różnym stopniu umiejętności oraz choreografów.

 

Krótki film podsumowujący zajęcia można zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/a4msZcMXGgE

 

Laboratorium  zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (czerwone) (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close