Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 czerwca o godz. 19.00 Dom Polski – Zakrzewski Dom Kultury (ul. Ks.dr B. Domańskiego 18) zaprasza na pokaz Projektu Jezioro łabędzie Mikołaja Mikołajczyka w ramach obchodów 80-lecia Domu Polskiego w Zakrzewie. Spektakl Projekt Jezioro łabędzie  to trzecie spotkanie Mikołaja Mikołajczyka z Klubem Śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa. Obecny projekt zamyka cykl Trylogii Zakrzewskiej, w której skład wchodzą też Teraz jest czas (2012) i Projekt Noce i dnie (2013). Wydarzenie to premierę miało w ramach jest świętowania jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Iwony Pasińskiej i Mikołaja Mikołajczyka. Kolejna prezentacja spektaklu odbędzie się 25 czerwca o godz. 21.00 w ramach Malta Festival w Poznaniu na pl. Wolności. Na oba pokazy wstęp jest wolny.

 

Mikołaj Mikołajczyk o spektaklu: „Projekt Jezioro łabędzie jest opowieścią o marzeniach. Co pozostanie po całym naszym życiu? Jakie wspomnienie nas samych? Powiadają, że przyszłe życie będzie pozbawione tego, co już znamy. Zamieńmy się w łabędzie i w rytm muzyki Piotra Czajkowskiego ruszmy w poszukiwaniu tego nieznanego, lepszego świata.”

 

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub

Scenografia: Marta Hela Fijałkowska

Światła: Henryk Szopiński

Produkcja: Dom Polski w Zakrzewie

 

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka;

 

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”: Adrianna Mielke, Klaudia Pioch, Pamela Borkowska, Edyta Radtke, Kinga Szopińska, Remigiusz Gospodarek, Kacper Manikowski, Szczepan Jaros, Hubert Mielke;

 

Iwona Pasińska, Aleksandra Bednarz, Paweł Sakowicz, Mikołaj Mikołajczyk.

 

Współfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

LOGO UM Wielkopolska (miniaturka)Logo Dom Polski w Zakrzewie (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close