Wersja do druku

Udostępnij

Wieczory dziadowskie to cykl premier prezentowanych kolejno w formie agonu w dniach 25-27 maja 2017 o godz. 20.00. Będą to trzy odmienne realizacje jednego tematu, z którym zmierzyli się zaproszeni do Polskiego Teatru Tańca choreografowie: Kaya Kołodziejczyk, Tomasz Bazan oraz Aleksandra Dziurosz w duecie z reżyserem Tomaszem Szczepankiem. Temat Dziadów Adama Mickiewicza, ukazany w trzech odsłonach, stworzy unikalną platformę twórczej rywalizacji, oferując widzom szansę potrojonych doznań artystycznych, estetycznych i intelektualnych rozwiązań, jednocześnie zapraszając ich do wspólnego dyskursu wokół współczesnych reinterpretacji wybitnego dzieła i tradycji.

 

Na zakończenie premierowych wieczorów Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk, zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

 

Premierowy pokaz  odbędzie się 27 maja 2017 o godz. 20.00  (Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10).

 

 

O spektaklu:

 

Kto nie doznał goryczy ni razu,
Ten nie dozna słodyczy w niebie.

Adam Mickiewicz  Dziady, cz. II

 

Niech będzie bardziej gorzki od piołunu piołun
Miłość niech będzie bezdomna i niema
Wolność niech będzie nadal niebezpieczna
Prawda daleka i obecna ziemia


Jacek Berezin ***

 

Gorycz ma wiele odcieni. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia – zmysłowego, egzystencjalnego, metafizycznego. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem,  w słodko-gorzkim  uczuciu miłości. Jest w oczyszczającym zielu piołunu, które odczynia złe uroki.

 

Doznanie goryczy odnalezione w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz w ludowych obrzędach  Dziadów i Zielonych Świątek –  splata się z ucieleśnionym doświadczeniem śpiewu otwartym, pełnym głosem.

 

autorka koncepcji, reżyseria i choreografia: Kaya Kołodziejczyk

muzyka: Jacek Sienkiewisz

przygotowanie muzyczne, praca z pieśniami tradycyjnymi: Julia Charytoniuk

dramaturgia: Daria Woszek

kostiumy: Katarzyna Borkowska

scenografia Bracia/ Maciej Chorąży i Agnieszka Klepacka

charakteryzacja:  Magdalena Banachowicz

asystentka choreografa: Sandra Szatan

wykonanie: Urszula Bernat-Jałocha, Jerzy Kaźmierczak, Kornelia Lech, Michał Przybyła, Paweł Malicki, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong.

 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017
 

 IMIT (miniaturka)

 

***

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

 

Bilety:  http://bit.ly/2rakWqH

 

***

 

Więcej informacji: www.ptt-poznan.pl

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close