Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz.12.00 rusza system zapisów na, odbywające się w ramach Dancing Poznań 2012, Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, które Polski Teatr Tańca organizuje już po raz dziewiętnasty.

W tegorocznym programie Warsztatów pojawią się nowości w postaci m. in. Fusion Jazz, Contemporary Jazz, Hip Hop L.A. Style, Latino Dances, Swing Jazzu czy Repertuaru Forsytha, jak również cieszące się od lat niesłabnąca popularnością:Broadway Jazz, Flamenco, Contemporary Release, Modern Jazz, Barre au Sol, różne odmiany Hip Hopu, Salsy, Samby i Afro. Łącznie organizatorzy przygotowali ofertę, na którą składa się możliwość wyboru spośród 49 technik.


Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, logistykę, którą uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach. Na użytek naszych gości powstał słownik terminów z zakresu tańca współczesnego, na stronach www.ptt-poznan.pl można również zapoznać się z biogramami pedagogów.

Akredytowani uczestnicy Warsztatów mogą liczyć na nocleg w pokojach o różnym standardzie i cenie (w domach akademickich), opiekę medyczną i rehabilitacyjną, otrzymują także specjalny informator zwany Tanecznikiem, który zawiera plan zajęć, ważne komunikaty, mapkę poszczególnych obiektów, w których odbywają się zajęcia, wiadomości turystyczne, gastronomiczne, komunikacyjne etc.

W Studio Polskiego Teatru Tańca podczas Warsztatów działa też „sklepik” z ubraniami do ćwiczeń, butami do tańca (np. flamenco), akcesoriami i literaturą. Poza typowymi zajęciami warsztatowymi na uczestników czekają wystawy fotografii, cykliczne spotkania Rozmowy o tańcu oraz spektakle IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca pt. Pamięć. W ramach Festiwalu na dwóch scenach zagrają artyści z całego świata, reprezentujący nowy sposób myślenia o tańcu teatralnym. W tym roku uczestnicy Warsztatów będą mięli okazję zobaczyć teatry tańca z Izraela, Korei Pd., Francji i Czech a także grupy z Polski, w tym gospodarzy Festiwalu – Polski Teatr Tańca.

W Warsztatach może wziąć udział niemal każdy. Nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy igodzin zajęć. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową i trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc.

WWW.ptt-poznan.pl

Dancing Poznań 2012

Dyrektor artystyczny: prof. Ewa Wycichowska

Dyrektor organizacyjny: Katarzyna Anioła

Konsultant programowy – rzecznik prasowy: Jagoda Ignaczak

j.ignaczak@ptt-poznan.pl

Biuro organizacyjne: impresariat@ptt-poznan.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close