Wersja do druku

Udostępnij

Młoda artystka Karolina Chojnacka realizuje film dokumentalny o Bożenie Eltermann, trójmiejskiej tancerce i choreografce. Część potrzebnych finansów postanowiła zebrać poprzez portal crowdfundingowy Polak Potrafi.

 

Mój debiutancki film będzie stworzony ze środków komunikacji pozasłownej jakim jest ruch, gest, mimika twarzy – wybrałam te środki, by lepiej zrozumieć drogę artystyczną, która jednocześnie stała się drogą życiową głównej bohaterki. Potrzebujemy jednak wsparcia, aby zrealizować ten film mówiący o sztuce teatru tańca z perspektywy jego pionierki. Liczymy na to, że każdy, kto ceni wkład artystki w rozwój teatru tańca w Polsce, dorzuci cegiełkę, by ten film mógł powstać – oto link do naszej akcji na portalu Polak Potrafi: http://polakpotrafi.pl/projekt/droga-wolnosci

 

W tym roku przypada 25 lat działalności scenicznej Bożeny Eltermann. Jest ona postacią nietuzinkową i niepokorną. Tworzy nieprzerwanie od 1989 roku – zaczynała w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro i szybko stała się jego solistką. Porzuciła jednak etat w teatrze, by znaleźć własną, niezależną drogę artystyczną.  Współpracowała m.in. Melissą Monteros i Wojciech Mochniejem w Gdańskim Teatrze Tańca, a także z Alicją Grucą, Leonem Dziemaszkiewiczem, Markiem Kakareko. Od 15 lat prowadzi autorski Teatr Ruchu Cynada – premiera jej najnowszego solo planowana jest na 9 maja w Gdańsku).

 

Wszelkie informacje, pytania i sugestie należy kierować na adres email: karo.chojnacka@gmail.com

Bądź na profil facebookowy filmu: https://www.facebook.com/cynadadoc

 

O Bożenie Eltermann

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close