Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek, 24 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i w sobotę, 26 stycznia w Operze Śląskiej w Bytomiu będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl baletowy – Guo Feng w wykonaniu tancerzy z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie, a przy tym najważniejszej i najlepszej szkoły tańca w Chinach.  

 

Spektakl Guo Feng oparty jest na pieśniach miłosnych, pochodzących ze starożytnego chińskiego zbioru pieśni, wierszy i hymnów Shi Jing. Choreografowie Beijing Dance Academy połączyli proste pieśni ludowe w jednolitą całość, aby za pomocą nowoczesnych, oryginalnych środków choreograficznych przedstawić barwne życie Chińczyków z tamtego okresu. Taniec i starożytna poezja łączą się w tym spektaklu w uniwersalnym, globalnie zrozumiałym języku ciała.

 

 

Beijing Dance Academy, założona w 1954 roku, to stacjonarna szkoła wyższa zajmująca się kształceniem tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Była pierwszą profesjonalną szkołą tańca założoną od powstania Chińskiej Republiki Ludowej i zwana jest „kolebką tancerzy”. Ukończenie BDA pozwala uzyskać tytuł licencjata lub magistra. Beijing Dance Academy jest jedną z największych szkół tańca na świecie i zarazem najlepszą i najważniejszą wyższą szkołą tańca w Chinach.

 

 

Bilety na spektakl w Lublinie, w cenie 30-50 zł dostępne są na stronie Centrum Spotkania Kultur.

 

Wystawienie spektaklu  jest wspólną produkcją Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. W CSK spektakl pod nazwą Chiński Nowy RokGuo Feng.

 

Bilety na spektakl w Bytomiu, w cenie 15-50 zł dostępne są na stronie Opery Śląskiej.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close