Wersja do druku

Udostępnij

Na finał jesiennej odsłony XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie  zaplanowano dwa wydarzenia. W piątek i sobotę o godz. 19.00 dwa pokazy spektaklu Tempesta w choreografii Cateriny Genty i wykonaniu Balletto di Sardegna z Sardynii. Tempesta to urocze, zachwycające, delikatnie ironiczne, kalejdoskopowe dzieło teatru i tańca. Dzięki swoim porywającym pieśniom Tempesta daje wgląd w senny świat zawieszony w czasie i przestrzeni, gdzie życie toczy się magicznie i równolegle w jego rozmaitych formach. W niedzielę organizatorzy zapraszają na prezentację przedstawienia The Cloak Tchekpo Dance Company & E.Masé z Niemiec. Przypominamy, ze wszystkie pokazy odbywają się w Ośrodku ZAWIROWANIA (Belwederska 20/22)

 

 

O spektaklu Tempesta:

Burza jest eksperymentem, wyspa Prospera to teatr, teatr jest lustrem dla świata. Ten utwór był pierwotnie tworzony jako część sztuki performatywnej, tańczony, śpiewany i recytowany przez autorkę i aktorkę Caterinę Gentę, ale w jego nowej fazie ewoluował w teatralną i choreograficzną pracę zbiorową, graną i śpiewaną w języku angielskim, w której taniec odgrywa główną rolę, a protagonistami jest czwórka tancerzy. Na zaczarowanej wyspie, Miranda, Kaliban i Ariel są częścią gry w lustra i przebrania, w których role ciągle się nakładają i zamieniają, aż w końcu odnajdujemy trzy Mirandy, czterech Kalibanów, gwiazdę rocka Kalibana, dwóch Arielów. Utwory pochodzą z działającego na wyobraźnię oryginalnego tekstu. Muzyka została specjalnie skomponowana do spektaklu, a jej brzmienie elektryczne, etniczne i romantyczne, ale też renesansowe jest używane z dramaturgiczną intencją, aby stworzyć środowisko dźwięku i narracji, które obejmą akcję. Spektakl jest głęboko zainspirowany szekspirowską Burzą

Choreografia, reżyseria: Caterina Genta,
Wykonawcy: Luca Castellano, Matteo Corso, Caterina Genta, Cristina Locci, Sara Pischedda,
Oryginalna muzyka, reżyseria: Marco Schiavoni,
Piosenki: Caterina Genta,
Reżyseria świateł: Ivano Cugia,
Kostiumy: Angela Bruschi, Stefania Dessì, Caterina Genta,
Produkcja: ASMED (2016)

 

 awirowania odbędzie się pokaz spektaklu Tchekpo Dance Company & E.Masé The Cloak.

 

O The Cloak:

 

Mężczyźni i kobiety różnych wyznań zbierają się na rynku w Ouidah, Beninie (Afryka Zachodnia), by wyhaftować czerwony, okrągły płaszcz wykonany z grubego płótna, przekształcając przy tym własne wzory w jeden obraz społeczny. Zajmują się tym, co ich zdaniem należy chronić. Wszyscy uczestnicy noszą stroje, które pasują do ochry żółtej przędzy hafciarskiej. Ludność jest zapraszana do zamawiania takich życzeń,  jak ochrona własnych dzieci, zwierząt, natury…

Używając kolektywnie „naładowanego” płaszcza, Tchekpo Dance Company rozwija choreografię, aby urozmaicić uczestnictwo i uznanie obcych kultur w temacie ochrony. Szczególnym walorem projektu jest symultaniczność i równość w traktowaniu różnych dyscyplin i kultur. Współczesny pomysł spotyka się z archaicznymi rytuałami. Ruch współdziała z obrazami statycznymi. Rytmy Voodoo spotykają się z techno, współczesnym baletem oraz z afrykańskim tańcem rytualnym. Celem jest nawiązanie dialogu między różnymi rodzajami ekspresji. Odmienne aspekty tworzą innowacyjną integrację.

 

Interdyscyplinarne laboratorium powraca do życia, każdy może uczyć się od każdego. Wspólnie haftowany płaszcz staje się antropologiczną powieścią, gestem społecznego wpływu. To polityczne oświadczenie przeciwko niesprawiedliwości w hierarchicznie zorganizowanych światach.

 

 

Pomysł i koncept: Elisabeth Masé

Kierunek: Elisabeth Masé i Tchekpo Dan Agbetou

Choreografia: Tchekpo Dan Agbetou we współpracy z tancerzami

Asystent choreografa: Ulla Agbetou

Kompozycja i Soundmix: Valentin Mase we współpracy z Super Wetche Company (Benin)

Tancerze: Danilo Cardoso (Brasilien), Rafael Duda (Niemcy), Michel Kiyombo(Kongo) i Bartek Przybylski (Polen)

Oświetlenie: Jost Jacobfeuerborn i Tchekpo Dan Agbetou

Kostiumy: Elisabeth Masé i Ulla Agbetou

Dokumentacja: Désirée von la Valette, Zoé Jungbluth

Pomoc w zarządzaniu projektami: Juvencio Demide (Benin)

 

 

 

The Tchekpo Dance Company wspiera:

Ministerium für Kultur und Wissenschaft des Landes NRW

Kulturamt der Stadt Bielefeld

Verein der Foerderer des Tanzkunst e.V.

 ***

 

Rezerwacji na wybrane spektakle można dokonywać mailowo, wysyłając wiadomość pod adres ttzawirowania@gmail.com.

Tym razem organizatorzy wprowadzili system płatności PAY AS YOU FEEL, uczestnicy będą mogli zapłacić po spektaklu tyle, ile uważają się za stosowne. 

 

 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1883199248435175/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close