Wersja do druku

Udostępnij

100 DANCERS
improwizacja, kontakt, taniec współczesny, przestrzeń miejska, muzyka na żywo, instalacjeSztuka na ulicach WarszawyIdea100 DANCERS zaprasza tancerzy, performerów, kontaktowców i choreografów oraz muzyków i artystów nowych mediów do udziału w nowym międzynarodowym forum sztuki.

100 DANCERS stawia sobie za cel ułatwienie wymiany artystycznej i poszukiwań w dziedzinie tańca, jak również tworzenia publicznych performanców dużej skali.Najbliższe spotkanie 100 DANCERS odbędzie się w zielonych parkach i strefie miejskiej Warszawy.
Tancerki, tancerze, performerze i kontakt improwizatorzy są zaproszeni do udziału w tym unikalnym forum wymiany kontaktów, pomysłów i projektów.

100 DANCERS to międzynarodowe spotkanie integrujące badania i dialog artystyczny z performancem w przestrzeni publicznej.Nasi uczestnicy to tancerze i choreografowie którzy tworzą i uczą w obszarze improwizacji, kontakt improwizacji i per formatyki. 100 DANCERS zaprasza również muzyków i artystów nowych mediów by przyłączyli się do projektu i mieli szansę na eksplorację własnych tematów badawczych.


PROGRAM 100 DANCERS w Warszawie 15-21 lipca 2012 :

Niedziela, 15 lipca
Przyjazd, spotkanie zapoznawcze, kolacja + jam powitalny

Poniedziałek 16 + Wtorek 17
W ciągu dnia: Laboratorium, warsztaty i research zaproponowane przez uczestników, możliwość ich organizacji w studio bądź na zewnątrz
Wieczór : Jam + dyskusja oraz czas na eksperymentyŚroda 18 + Czwartek 19
Rano: wspólna rozgrzewka i sesja grupowa
Popołudnie: site specific performance w centrum Warszawy
Wieczór: jam + sesja informacji zwrotnych

Piątek 20
W ciągu dnia: Dzień wymiany
– czas na dzielenie się pomysłami, planami nowych produkcji, miejsce na poszukiwanie współpracowników, uczestników, współproducentów oraz czas na dyskusję na tematy zaproponowane przez uczestników, jak współpraca z Funduszami Europejskimi, przygotowanie projektów międzynarodowych, oddziaływanie i perspektywy w działaniach site-specific, w szczególności w tańcu, metodologia pracy choreograficznej oraz improwizowanej oraz wszystko inne co nas zainteresuje…
Wieczór: krąg zamykający oraz jam na pożegnanieSobota 21
Dzień powrotów, wyjazd


Organizatorem wydarzenia jest: Pipaluk Supernovaand (Kopenhaga, Dania). Warszawski zespół to: Paulina Święcańska, Gosia Pianowska i Klara Łucznik.
Zgłoszenia i informacje: 100dancers@gmail.com
Koszt uczestnictwa: 100 EUR (50 EUR bez noclegu i wyżywienia)

Uwaga! Dla osób z Warszawy oraz uczestników festiwalu „Warsaw Flow” koszt to tylko 50 EUR.

Nasze nagranie przybliżające przestrzenie w których będziemy działać: https://vimeo.com/42117019
Więcej o projekcie: http://www.100dancers.org/

Zdjęcia i materiał video dokumentujący pierwszą edycję 100 Dancers w Kopenhadze:

http://www.liveartinstallations.com/100dancers/?p=2619


Informacja dostępna również PRACA.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close