Wersja do druku

Udostępnij


Zgłoszenie do udziału w V Międzynarodowym Konkursie Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa jest równoznaczne z przyjęciem i akceptacją Regulaminu Konkursu.

Organizatorem Konkursu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa z siedzibą w Łodzi. Celem Konkursu jest promocja zawodowych choreografów, pochodzących z różnych państw świata. Konkurs jest przeznaczony dla twórców posiadających profesjonalne wykształcenie taneczne lub choreograficzne.

Konkurs odbędzie się w dniach 12-13 listopada 2011 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Uwaga! Organizator Konkursu nie zwraca przysłanych materiałów i pozostawia je jako dokumentację. Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac do Biura Konkursu upływa 25 września 2011 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Konkurs obejmuje dwa etapy. Przedmiotem oceny w Konkursie jest autorska kompozycja choreograficzna, spełniająca następujące warunki:

a. układ do dowolnej muzyki, opracowany w dowolnej technice tanecznej – od neoklasyki po różnorodne techniki tańca współczesnego,

b. czas trwania układu choreograficznego maksymalnie do 15 minut,

c. wKonkursie mogą być prezentowane układy taneczne zespołowe (do 8 tancerzy), duety oraz partie solowe, wykonywane przez zawodowych tancerzy,

d. w choreografiach konkursowych niedozwolone jest używanie scenografii (poza niewielkimi jej elementami),

e. do Konkursu można zgłosić tylko jedną prezentację.

I etap Konkursu

1. Choreografowie nadsyłają do Biura Konkursu swoje autorskie choreografie na płytach CD lub DVD (w dwóch egzemplarzach) wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową (stanowiącą załącznik do Regulaminu Konkursu) z dokładnym opisem choreografii iwymagań technicznych, dotyczących sceny oraz oświetlenia.

Adres Biura Konkursu:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa

ul. Gandhiego 4 lok.29

91-012 Łódź, Polska

tel.: +48 501 497255, 48 600 373 878

e-mail: choreographicart@gmail.com; amberfaun@wp.pl

Szczegółowy regulamin

Karta zgłoszeniowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close