Od kilku dni na platformach YouTube, Vimeo, a także na Facebooku Polskiego Teatru Tańca można bezpłatnie oglądać Zielnik – piąty choreograficzny film w reżyserii Iwony Pasińskiej, którego premiera odbyła się 19 grudnia 2021 roku w ramach III Festiwalu 1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund.

Wersja do druku

Udostępnij

Zielnik to baśniowy epizod, opowiedziany z czułością, tryskający intensywnymi barwami kwiatów i élan vital. Choreografia ułożona do suity Edwarda Griega i zaprezentowana przez tancerzy Polskiego Teatru Tańca prowadzi widzów w świat flory. Pozwala zgłębić jeden dzień z życia roślin – od momentu rozkwitu po zatopiony w ciepłej nostalgii koniec. Organizatorzy zachęcają do zanurzenia się w pięknym świecie kwiatów i liści, w zieleniach, czerwieniach i fioletach przechodzących w szarość i brązy jesieni. A wszystko to opowiedziane ruchem w rytm dynamicznych dźwięków suity Peer Gynt op. 1 w wykonaniu Trondheim Symfoniorkester & Opera.

Link do filmu 

Scenariusz i reżyseria: Iwona Pasińska
Muzyka: Edward Grieg
Zdjęcia: Marek Grabowski
Montaż: Edyta Pietrowska
Scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
Występują: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo Namkung, Pau Perez-Pique, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk
Czas trwania: 13 minut

W filmie wykorzystano fragmenty suity Peer Gynt op. 1 autorstwa Edwarda Griega  w wykonaniu Trondheim Symfoniorkester & Opera pod batutą Han-Na Chang.

Polski Teatr Tańca dziękuje Trondheim Symfoniorkester & Opera za udostępnienie nagrania i zgodę na wykorzystanie utworu.

Trailer  

Teaser 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close