Z przykrością zawiadamiamy, że 3 stycznia 2023 roku zmarł Wiesław Jakubczak – prawnik, doradca zarządu Artbale Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, popularyzator baletu i sztuki tańca, wspierający swoją fachową wiedzą wiele tanecznych organizacji i inicjatyw.

Wersja do druku

Udostępnij

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się 10 stycznia 2023 roku o godz. 14.00 w Domu Przedpogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Później nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku w grobowcu rodzinnym.

***

Biogram

Wiesław Jakubczak obronił pracę magisterską z zakresu prawa międzynarodowego. W latach 1974–1977 był szefem sekcji dyskusyjnych klubów filmowych uczelni warszawskich. Prowadził wykłady z prawa międzynarodowego i administracyjnego. Od 1985 roku prowadził własną działalność gospodarczą, w tym kancelarię doradztwa podatkowego oraz działalność dydaktyczną.

Od 1992 roku wspólnie z żoną Bożeną Jakubczak był zaangażowany w organizację przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych, międzynarodowych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych. Jako doradca zarządu społecznie wspierał pracę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie i doradzał w kwestiach prawno-księgowych, uzyskiwania statusu pożytku publicznego i wspierania wolontariatu. Pracował również jako ekspert w zakresie badania dokumentów księgowych PTK.

Od 2008 roku był społecznym reprezentantem organizacji pozarządowych do Forum Dialogu Społecznego przy Prezydencie m.st. Warszawy z działających przy Biurze kultury Komisji oraz przedstawicielem do zespołów opiniujących wnioski w wielu dzielnicach Warszawy.

***

Składamy wyrazy współczucia bliskim śp. Wiesława Jakubczaka.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close