Z przykrością informujemy, że 26 kwietnia 2022 roku zmarła Maria Fudała – nauczycielka języka polskiego, wieloletnia dyrektorka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Maria Fudała (ur. 8 grudnia 1938, zm. 26 kwietnia 2022) pracowała od 1981 do 2004 roku w Państwowej Szkole Baletowej w Łodzi jako nauczycielka języka polskiego. W latach 1981–1987 pełniła funkcję dyrektorki Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi. Za jej kadencji Szkoła przeprowadziła się do nowego budynku przy ul. Wrocławskiej, który jest jej siedzibą do tej pory. Ponadto, w 1984 roku, odbyły się pierwsze egzaminy maturalne i dyplomowe. Wtedy Szkołę opuścili pierwsi absolwenci.

W pamięci swoich uczniów i współpracowników pozostała jako osoba serdeczna, zawsze życzliwa, wychodząca naprzeciw potrzebom uczniów.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close