Zarząd i partnerzy International Organization for the Transition of Professional Dancers (IOTPD), międzynarodowej organizacji wspierającej tancerki i tancerzy w wyborze nowej ścieżki zawodowej, której NIMiT jest członkiem, jednogłośnie zdecydowali o powołaniu Jennifer Curry, dyrektorki wykonawczej programu doradczego Dancers’ Career Development, na stanowisko przewodniczącej organizacji.

Wersja do druku

Udostępnij

Jennifer Curry zastąpi Paula Bronkhorsta, który pełni także obowiązki dyrektora wykonawczego Omscholing Dansers. Bronkhorst sprawował funkcję przewodniczącego IOTPD przez ponad dziesięć lat, zastępując na tym stanowisku założyciela organizacji, Philippe’a Braunschweiga. W czasie jego kadencji IOTPD rozrosła się ze związku sześciu organizacji wspierających tancerzy w procesie zmiany kariery zawodowej, do globalnej społeczności zrzeszającej stowarzyszenia z 10 krajów, w tym z Europy, Ameryki Północnej, Kanady i Azji Wschodniej. Od 2015 roku IOTPD przyznała sześć stypendiów im. Philippe’a Braunschweiga (o wartości 3000 euro każde) zawodowym tancerkom i tancerzom z różnych części świata. IOTPD opracowała narzędzia dla nowo powstających programów przekwalifikowania zawodowego i zorganizowała wiele konferencji międzynarodowych.

Paul Bronkhorst pracował niestrudzenie jako orędownik programów przekwalifikowania zawodowego dla tancerek i tancerzy oraz pionier rozwoju IOTPD. Bronkorst pozostanie w Zarządzie IOTPD jako Dyrektor Wykonawczy Omscholing Dansers z siedzibą w Holandii – kraju będącym członkiem-założycielem IOTPD.

Przewodzenie organizacji takiej jak IOTPD zawsze było dla mnie wielkim przywilejem. Z zadowoleniem, choć powoli, odnotowujemy wzrost liczby krajów, które rozumieją ideę i korzyści płynące z pomocy tancerkom i tancerzom mierzącym się z nieuchronnym końcem kariery artystycznej. Międzynarodowa współpraca poszerza możliwości wspierania tancerzy na całym świecie – mówi Bronkhorst.

Jennifer Curry jest liderką z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z profesjonalnymi tancerkami i tancerzami. Od ponad siedmiu lat jest dyrektorką wykonawczą  Dancers’ Career Development w Wielkiej Brytanii, pierwszego programu przekwalifikowania zawodowego dla tancerek i tancerzy na całym świecie. Curry objęła stanowisko przewodniczącej IOTPD 1 czerwca 2022 roku.

Jestem zaszczycona wynikiem głosowania i powierzeniem mi funkcji przewodniczącej IOTPD. Z niecierpliwością czekam na możliwość współpracy z koleżankami i kolegami z całego świata, aby kontynuować działania na rzecz tancerek i tancerzy oraz bezpośrednio wspierać ich w procesie przekwalifikowania zawodowego. Paul Bronkhorst poprzez swoje wieloletnie zaangażowanie pozytywnie wpłynął na życie tysięcy tancerek i tancerzy na całym świecie. W imieniu Zarządu i współpracowników IOTPD z całego serca dziękujemy mu za jego poświęcenie i liczne osiągnięcia – mówi Curry.

IOTPD została założona w 1993 roku w celu łagodzenia problemów, z jakimi borykają się zawodowi tancerze i tancerki na całym świecie po zakończeniu kariery tanecznej. IOTPD stara się podnosić świadomość w zakresie przekwalifikowania zawodowego oraz opracowywać metody, które pozwalają skutecznie wychodzić na przeciw potrzebom tancerek i tancerzy na całym świecie. IOTPD działa jako międzynarodowa organizacja koordynująca współpracę ośrodków wspomagających tancerki i tancerzy na nowej drodze zawodowej, wspierając badania i inicjatywy, których celem jest wyposażenie ich w narzędzia pomocne w skutecznym wyborze nowej ścieżki kariery.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close