Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 15 marca o godz. 18.00 w Tanzhaus Zürich odbędzie się prezentacja solowego spektaklu Sławka Bendrata (Pink Mama Theatre) Pinku Chirashi. Pokaz odbywa się w ramach festiwalu „zürich moves!”. W ramach festiwalu wystąpią też m.in. tacy artyści, jak Keith Hennessy, Jeremy Wade, Jan martens, czy Simone Aughterlony.

 

 

O spektaklu: „Pinku Chirashi”  po japońsku znaczy tyle, co  ulotki z reklamą usług erotycznych. Inspiracją do powstania przedstawienia stało się nowe zjawisko występujące w Japonii, a nasilające sie szczególnie w jej największych miastach. Najmłodsze pokolenie Japończyków, wchłonięte całkowicie przez wyścig szczurów, nie znajduje w swoim napiętym do granic możliwości grafiku,  chwil na życie prywatne. Często, poza pracą  i krótkim snem, nie ma już czasu na tworzenie osobistych  relacji z drugim człowiekiem. Pozostaje im tylko przeżywać „miłość” poprzez Internet, w grach komputerowych lub wyznawać ją  erotycznym gadżetom przedstawiającym postaci z komiksów.

Niekiedy zaciera się więc granica pomiędzy światem na zewnątrz a wirtualnymi przeżyciami młodych Japończyków, którzy w swoich marzeniach zaczynają się coraz bardziej utożsamiać z plastikowymi obiektami swoich pragnień. Solo Pinku Chirashi opowiada o samotności w sztucznym cyberświecie, w którym dodatkowo tradycyjne wzorce szczegółowo określają role kobiety i meżczyzny. Spektal powstał podczas rezydencji w Klubie Żak w 2010 roku i otrzymał nagrodę podczas konkursu „Baltic Movement Contest” w Gdańsku.

 

Wykonanie: Sławek Bendrat

Idea, choreografia, kostium: Sławek Bendrat

Muzyka: Asa-Chang , C.Saint-Saens, F.Chopin

Czas trwania spektaklu: 30min.

Premiera: 30.05.2010, Klub Żak w Gdańsku

 

O zespole: Pink Mama Theatre

 

O festiwalu:

 

Festiwal „zürich moves!” powstał w 2012 roku. Prezentuje spektakle tańca współczesnego, filmy tańca i performanse, które powstały w kontekście sporu o sztukę przekraczającą granice, zarówno geograficzne, jak i genderowe. Czwarta edycja festiwalu, odbywającą się w marcu 2015, koncentruje się na performansach queerowych i genderowych.

 

http://zurichmoves.com/

 

Kurator: Marc Streit

Produkcja: Verein zürich moves!

Koprodukcja: Tanzhaus Zürich

We współpracy z: MAS in Curating, curating.org

Partner: Kino Riffraff, Kunstraum Walcheturm, Exil, Réunion – Random Institute, swissnex San Francisco, Cinedans Amsterdam, Counter Pulse San Francisco, San Francisco Dance Film Festival

Wsparcie: Stadt Zürich Kultur, Fachstelle Kultur Kanton Zürich, Schweizer Kulturstiftung Pro Helvetia, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close