Autor: Edyta Hajduk

29.06.2011 Edyta Hajduk

Zatańcz to jeszcze raz

Łódzkie Spotkania Baletowe gościły trzy sławne zagraniczne zespoły tańca: szwedzki Cullberg Balett, Balet Bolszoj z Białorusi i Batsheva Dance z Izraela. Zestawienie to pokazało trzy różne szkoły tańca: klasyczną, modern i współczesną. Porównanie ich jasno uzmysławia nie tylko wzajemne zależności, ale i drogę rozwoju tańca.   Sztuka konwencji   Zadziwiający jest fenomen baletu klasycznego. To technika, której ograniczenia dziś wyraźnie widać, która się nie rozwija, bo wierność regułom jest jej cechą konstytutywną, a nienaturalność i manieryczność - wartością. Nadal wzbudza żywy zachwyt. Sztuczność jest utożsamiana ze sztuką. Teatr Bolszoj został bardzo gorąco przyjęty przez łódzką publiczność, mimo że ani choreografia,...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close