Autor: Ewelina Jarosz

15.11.2012 Ewelina Jarosz

Naprawdę dobrze zrobić coś nie tak: cyber punkowy performance STRANGE LÓÓP

Co zrobili źle?   Od kiedy w 1981 roku, podczas pobytu w Walker Art Center w Minneapolis, choreograf Merce Cunningham oraz kompozytor John Cage udzielili wywiadu, w którym opowiadali o charakterze tworzonej przez nich sztuki oraz naturze artystycznego procesu, minęło już prawie czterdzieści lat.1 Z wypowiedzi Cage'a przebijał pogodny ton pogodzenia się z sytuacją, w której wywrotowe elementy tworzonych przez nich muzyczno-tanecznych performance'ów dopiero wówczas, pod koniec ich życia, zostały zaakceptowane przez publiczność. Wykroczenie przez ten duet poza konwencjonalne ramy sztuki faktycznie mogło wprawiać pozbawionych awangardowego ducha odbiorów w stan zakłopotania. Najkrócej rzecz ujmując, zainspirowanym filozofią Wschodu Cage'owi oraz Cunninghamowi...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close